Žinomų gamintojų padangos: kokybė nuo A iki Ž

Žieminės padangos – vienas iš svarbiausių kriterijų, lemiančių patogų, saugų ir stabilų transporto priemonių judėjimą atšiauraus oro sąlygomis. Jau  prisidėjus lapkričio mėnesiui, o dažnai ir gerokai anksčiau, vairuotojai ima svarstyti, kaip pasirinkti tinkamiausias žiemines padangas, kam patikėti jų montavimą, ką pasirinkti – nepriekaištingą kokybę ar gerą kainą.

Garsus bet kokio gaminio gamintojo vardas, be abejonės,  visuomet suteiks didesnę galimybę įsigyti kokybišką produktą, nes išsikovoti garbingą vietą rinkoje reikia laiko ir intensyvaus darbo. Tai liečia ir automobilių ratus. Todėl žinomų gamintojų padangos, jei ir kainuos šiek tiek brangiau, ateityje tikrai atsipirks. Galėsite ne tik džiaugtis puikia preke, bet ir kelis sezonus iš eilės negalvoti apie naujų padangų pirkimą. Be to, žinomų gamintojų padangos būna praėję visus privalomus kokybės tikrinimo testus. Anot specialistų, didžiųjų padangų gamintojų bandymai ir testai yra atliekami kompetetingai, tad jais galima drąsiai vadovautis renkantis tiek vasarinius, tiek žieminius automobilių ratus.

Keičiantis metų sezonui, viena  pagrindinių autoserviso darbuotojų teikiamų paslaugų – padangų parinkimas  ir keitimas. Anot jų, būdų, kaip išsirinkti tinkamiausią gaminį yra nemažai. Galima pasitikėti minėtais testų rezultatais, pasinaudoti padangų gamintojų, prekybininkų patarimais ar tiesiog pasitikėti reklama. Bet kokiu atveju, pirmiausia derėtų įvertinti savo vairavimo sąlygas, įpročius ir įgūdžius.

Žieminės padangos paprastai yra skirstomos į tris rūšis: dygliuotas, minkšto protektoriaus mišinio nedygliuotas ir kieto protektoriaus mišinio nedygliuotas. Pastebima, jog Lietuvoje pačios paklausiausios – minkšto gumos mišinio žieminės padangos. Pasiteiravus specialistų, kodėl  dažniausiai pasirenkamos būtent šios padangos, jie atsako, jog tai yra savotiškas kompromisas tarp šiaurinėms šalims pritaikytų dygliuotų ir Vakarų Europai tinkamesnių kieto mišinio padangų.

Taigi, jeigu nutarėte netaupyti saugumo sąskaita ir pasirūpinti tik laiko ir klientų vertinimo patikrintais padangų gamintojais, pasirūpinkite ir tinkamais ratlankiais. Mūsų šalies rinkoje prekyba kokybiškais ratlankiais išties gali pasiūlyti geros kokybės ratlankių. Kalbant apie sezoninių ratlankių rinkimąsi, dera žinoti, jog gaminiai su poliruotais paviršiais ant kurių nėra dažų sluoksnio daugiau tinkami tik vasaros sezonui. Tuo tarpu, žiemai skirti ratlankiai turėtų būti padengti keliais dažų sluoksniais. Taip išvengsite korozijos, purvo apnašų ir kitų nepageidaujamų gamtos poveikių. Be to, tokie ratlankiai puikiai tiks ir vasaros sezonui.

Specialistai pasakoja, jog dažnas automobilio savininkas ilgai dvejoja, kokios spalvos ratlankius pasirinkti. Tai labai asmeninis pasirinkimas. Vis tik, patariama, kad tarp automobilio ir ratlankių spalvų dominuotų kontrastas. Kaip ir visur, taip ir prekyba kokybiškais ratlankiais, gali pasiūlyti ir universalių variantų. Sakykim, sidabrinės spalvos ratlankiai tinka beveik visų spalvų automobiliams.

Kad ir kokias padangas ar ratlankius nuspręsite pasirinkti, atminkite, jog svarbiausia saugumas. Vadinasi, estetinę savo mašinos ratų pusę derinkite prie kokybės ir patikimumo, o ne atvirkščiai.