Wake batai – kaip išsirinkti?

Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugiau populiarumo sulaukia vandenlenčių sportas. Tai vandens sporto šaka, kurios metu žmonės turi atsistoti ant vandelntės, traukiami specialaus lyno ar katerio pagalba. Ši veikla be galo įtraukianti todėl, kad norint pradėti nereikia turėti specialaus fizinio pasirengimo ar patirties, o ant vandenlentės gali čiuožti net ir plaukti nemokantys asmenys.

Vienas svarbiausių dalykų, reikalingų gerai treniruotei – tinkama apragna, ypatingai wake batai. Jei wake batai nėra kokybiški, pirmoji patirtis gali būti nesėkminga, žmonėms nepavyksta atsistoti ant vandenlentės. Geri wake batai itin reikalingi profesionalams, kurie nori atlikti triukus ar čiuožti ekstremaliau. Į ką atkreipti dėmesį renkantis wake batus?

Lankstumas

Vienas iš pagrindinių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti, jeigu jus domina wake batai – lankstumas. Ši avalynė gali būti ir labai tvirta bei kieta, ir itin lanksti. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir siekių užsiimant šia sporto šaka. Pavyzdžiui, standūs batai padeda tvirčiau prilaikyti pėdą ir išvystyti puikų greitį. Kitiems aktualūs minkštesni, lankstesni wake batai, kurie padeda geriau manevruoti atliekant įvairius triukus. Jei esate pradedantysis, specialistai rekomenduoja rinktis lankstesnius wake batus. Bet kuriuo atveju, vertėtų apsilankyti vandenlenčių įrangos parduotuvėje ir skirtingus batų tipus išbandyti patiems. Taip suprasite, kas jums tinka geriausiai.

Stilius

Ne paslaptis, kad renkantis wake batus žmonės atsižvelgia ir į jų stilių. Pasirinkime vyrauja daug skirtingų variantų – wake batai su masyviais ar smulkiais užsegimais, specialiomis raiščių sistemomis ir pan. Kiekvienas turėtų pasirinkti, kokia užsegimo sistema yra patogesnė ir leidžia batus pritvirtinti greičiau. Taip pat imponuoja ir wake batų išvaizda. Geriausia, jei juos derinsite prie savo hidrokostiumo arba vandenlentės – taip jie neišsiskirs iš bendro stiliaus.

Dydis

Dar vienas svarbus aspektas galvojant apie wake batus – jų dydis. Dažniausiai wake batai atitinka tikrą batų dydį, tačiau reikėtų atsižvelgti į keletą dalykų. Vieniems patinka, kai wake batai yra labiau užveržti, kiti nori laisvesnių. Taip pat pagalvokite, ar naudosite specialius įdėklus ir padukus patogumui – su jais batų dydis gali skirtis.