Vilnius – Dublinas: nusprendus aplankyti Airijos sostinę

Vilnius Dublinas

Nemaža dalis mūsų šalies gyventojų išgirdę kalbant apie keliones į Londoną ar Dubliną, visų pirma pagalvoja apie emigraciją. Tačiau toks požiūris yra labai klaidingas. Šios dvi minėtos sostinės taip pat yra ir didžiuliai turistų traukos centrai, o tai reiškia, kad į Didžiosios Britanijos ir Airijos sostines yra vykstama ne tik ieškant geriau apmokamo darbo ar oresnio gyvenimo. Taigi, jei ir jūs šiuo metu svarstote apie galimybę aplankyti vieną iš šių miestų ir linkstate prie Dublino, pats metas įsigyti lėktuvų bilietus. Šiandien Vilnius – Dublinas skrydžių bilietus galite labai lengvai ir pigiai įsigyti pasinaudoję internetiniais pigių skrydžių paieškos portalais, todėl tikrai nesusidursite su dideliais sunkumais atrandant palankia kaina ir palankiomis datomis pasižyminčius lėktuvų bilietus. Kaip bebūtų, kalbant apie Dubliną, reikėtų paminėti ir keletą lankytinų vietų, kurių nevalia pamiršti nei vienam Airijos sotinę aplankančiam turistui.

  • Miesto rotušė. Jei lankotės Dubline, būtinai turėtumėte aplankyti ir miesto rotušės pastatą, kuriame anuomet buvo įsikūrusi Londono birža. Kiek vėliau šis pastatas buvo perimtas miesto valdžios. Dabar miesto rotušės pastate yra eksponuojami įvairūs istoriją menantys daiktai, pvz., Didžioji lazda, Didysis miesto kardas ir kt.
  • Šv. Patriko katedra. Airijoje – tai didžiausia bažnyčia, kuri buvo atnaujinta 1900 m. Apsilankę šioje bažnyčioje jūs galėsite iš arčiau susipažinti su angliškąja gotika. Ši bažnyčia buvo pastatyta 1284 m.
  • Guinness alaus gamykla. Šis prekės ženklas yra labai puikiai žinomas visame pasaulyje, todėl net ir tiems, kurie nėra šio alaus mėgėjai, verta apsilankyti Guinness alaus gamykloje. Tai labai įdomi patirtis, kadangi gamykloje yra supažindinama su gamybos procesais, apžiūrimi įrenginiai, skirti alaus gamybai ir iš arčiau pažvelgiama į visą tai, kas yra neatsiejama nuo viso alaus gamybos proceso.
  • Dublino pilis. Ši pilis buvo pastatyta 1208-1220 m. Dubline tai yra pats seniausias architektūrinis statinys. Archeologinių kasinėjimų metu po šia pilimi buvo atrasti požemiai, todėl apsilankę šioje pilyje, taip pat galėsite aplankyti ir požemius.

Žinoma, tai ne vieninteliai objektai, kurie yra vertini jūsų dėmesio lankantis Dubline, todėl sudarykite savo būsimos kelionės planą ir leiskitės į nuotykių kupiną kelionę po Airijos sostinę.