Verslininko sėkmė – nuo ko ji priklauso
Apie verslo kūrimą ir jo vystymą yra kalbama labai daug bei dažnai, tačiau nepaisant didelės informacijos gausos, anaiptol ne kiekvienas pradedantis verslininkas būna pasiruošęs skirti pakankamai laiko ir pastangų tam, kad į tokią informaciją tinkamai įsigilintų ir ją įsisavintų. Žinoma, pernelyg atsainus ir atmestinas požiūris į savo verslo vystymą galiausiai priveda prie didelių rūpesčių, o kai kuriais atvejais – ir bankroto. Tuo tarpu nei vienas verslininkas savo verslo nepradeda žinodamas, kad tuojau pat jam teks užsidaryti, todėl svarbu vadovautis tam tikromis taisyklėmis.
- Susikoncentruokite. Daugybė pradedančiųjų verslininkų bando pasinaudoti kiekviena „galimybe“, su kuria tik susiduria. Tačiau neretai tokios galimybės yra labai apgaulingos. Venkite nukrypti nuo savo pagrindinio tikslo. Jei vaikysitės kiekvieną naują „idėją“, galiausiai galite iššvaistyti labai daug laiko, jėgų ir patirti didelius finansinius nuostolius. Kur kas geriau turėti aiškų planą, kurį laikui bėgant sistemingai įgyvendintumėte.
- Žinokite, ką darote. Darykite tai, ką žinote. Nepradėkite verslo vien todėl, kad jūsų manymu dabar tai yra „madinga“. Darykite tai, kas jums iš tikrųjų patinka ir kelia tik teigiamas emocijas. Tokiu atveju jūs galėsite sulaukti kur kas didesnio pasisekimo. Juk turbūt ne kartą esate girdėję aplinkinius sakant, jog kiekvienas iš mūsų turėtų surasti savo mylimą veiklą, kad nuo tos akimirkos daugiau niekuomet nebereikėtų dirbti. Tai yra visiška tiesa. Dirbdami mylimą darbą mes nesijaučiame dirbantys – mes mėgaujamės kiekviena tokios veiklos vykdymo akimirka.
- Vos keliais sakiniais turėtumėte pajėgti nusakyti savo vykdomą veiklą. Priešingu atveju net nereikėtų pradėti. Tai ypač svarbu investuotojų atžvilgiu. Jei jūs turite didelių planų, kurių įgyvendinimui reikės papildomų investicijų, dėl kurių kreipsitės į investuotojus, būkite tam pasiruošę.
- Elkitės kaip „startuolis“. Taip, šis žodis pastaruoju metu yra labai populiarus, tačiau nepaisant to – dažnai visiškai neteisingai suprantamas. Šiuo terminu yra apibūdinamas jaunas verslas. Kaip žinia, dažniausiai jaunas verslas stengiasi kaip įmanoma daugiau sutaupyti, išvengiant įvairių papildomų išlaidų (kurios dažnai būna būdingos vidutiniam ar stambiam verslui), todėl, kad ir koks bebūtų jūsų turimas biudžetas, pasistenkite elgtis labai apgalvotai. Neišlaidaukite ten, kur to daryti visiškai nėra jokios būtinybės. Didžiulis ofisas ar prabangus automobilis? Brangiai kainuojančios išvykos į užsienį? Atsisakykite to – neilgai trukus suprasite, kad tai buvo teisingas sprendimas.
- Mokykitės iš savo klaidų. Mokytis reikėtų visuomet – tai padeda išvengti dar didesnių problemų. Net jei padarėte brangiai kainuojančią klaidą, nenuleiskite rankų. Supraskite, kad klaidų bus dar ne viena. Visų svarbiausia, kad iš jų pasimokytumėte ir jų daugiau nekartotumėte.
- Verslas – tai gyvenimas. Jei norite būti sėkmingi, jūs turite gyventi savo veikla. Tai reiškia, kad kasdien jūsų mintys turėtų suktis apie tai, kas gali turėti tiesioginės įtakos sėkmingo verslo plėtrai. Ir apie verslą jokiu būdu negalvokite kaip apie darbą – žvelkite į jį kaip į neatsiejamą savo gyvenimo dalį.
Verslo patarimais dalinasi AdGloriam vertimų biuras.