Vadovas mokytojams, kaip planuoti vaikų keliones

Autobusu nuomos paslaugos

Kiekvienas mokytojas, mokytojas-auklėtojas kiekvienais metais suka galvas, kur išvežti savo auklėtinius, ką naujpo ir įdomaus bei vertingo jiems pamatyti. Tačiau vien to neužtenka, taip pat reikia ir gerai apmąstyti kelionės išlaidas, kiek kiekvienam mokinio tėveliui atsieis kelionė, kaip geriau tai kelionei sutaupyti bei kokiu būdu nuvežti mokyklinikus į tam tikrą jau suplanuotą vietą. Todėl svarbūs yra keli dalykai:

  1. Maršruto sudarymas. Mokytojui tenka nemaža atsakomybė, ypač žinant, kokie išrankūs ir reiklūs yra dabartiniai mokinukai. Juk šiais laikais neišvengiamai visi turi prieigą prie interneto, tad mokyklinukai neretai būda daugiau žinantys nei patys mokytojai, todėl ir juos nustebinti yra kur kar sudėtingiau nei kad buvo prieš dešimt ar penkiolika metų. Todėl mokytojas turi gerai apsvarstyti maršrutą ir ką geriausio parodyti savo mokiniams.
  2. Reta mokykla turi savo transportą ir jei pasitaiko taip, kad jį turi, vistik, dažniausia vairuotojas būna vienas, o klasių gerokai daugiau nei viena, todėl svarbu geri planavimo įgūdžiai. Jei atsitinka taip, kad ekskursijos ar išvykos dubliuojasi datomis, tenka ieškoti alternatyvų ir paslaugų, kur gauti transporto priemonę bei vairuotoja, todėl mokytojui ar mokytojai yra reikalingos autobusų nuomos paslaugos (http://www.autotransa.lt/). Kiekviename mieste galima rasti įvairių servisų siūlančių savo paslaugas, bet svarbu išsirinkti geriausia, patikimiausia, pigiausią ir saugiausią.
  3. Biudžetas. Tai vienas pagrindinių puktų, kurį labai gerai turi apsvarstyti mokytojas, kadangi klasės yra mišrios ir jose dažniausiai mokosi vaikai iš įvairių šeimų. Vienų šeimų biudžetas yra didesnis, kitų mažesnis, todėl labai svarbu yra rasti tą aukso viduriuką, į kurį pataikius visos šeimos jaustųsi maksimaliai patenkintos ir galėtų bei turėtų galimybę išleisti savo atžalas į mokyklinę kelionę, kuri svarbi ne tik vaiko bendro supratimo lavinimui, bet ir socializacijai.

Mokytojams tenka nemenkas iššūkis planuojant mokyklines ekskursijas, jie turi apgalvoti daugelį aspektų ir rasti sprendimus atitinkančius daugelio norus. Todėl dažnai bendri tėvų susirinkimai padeda išspręsti įvairias nesusikalbėjimo problemas ir rasti optimaliausius sprendimus tinkančius visiems bei taip palengvinti mokytojo darbą.