Trys svarbūs patarimai moksleiviams, kurie ruošiasi laikyti mokyklinius egzaminus

Kalbejimo potemes

Ne kiekvienas moksleivis į artėjančius egzaminus žvelgia ramiai. Kur kas dažniau pastebima, kad moksleiviai jaučia labai didelį nerimą, įtampą ir paniką. Ir kuo mažiau laiko lieka iki egzaminų, tuo sudėtingiau būna suvaldyti savo emocijas ir stabilizuoti psichologinę būseną. Todėl jei su tokia situacija susiduriate ir jūs, pasistenkite nepanikuoti ir nusiraminti. Žinoma, galite teigti, kad tai yra kur kas lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau KalbejimoPotemes.net pateikia kelis praktiškus patarimus, kurie jums turėtų padėti lengviau pasiruošti būsimiems egzaminams nejaučiant pernelyg didelio streso.

  • Supraskite, kad tai TIK egzaminai. Taip, galbūt toks patarimas jums skamba labai neįprastai ir galbūt netgi juokingai, tačiau jei įsigilinsite į šį patarimą, neturėtų būti sudėtinga suprasti, ką turime galvoje. Atminkite, kad jūsų laukiančioje ateityje bus dar daugybė „egzaminų“ ir didžioji dalis jų bus gerokai sudėtingesni. Be to, jiems būsite visiškai nepasiruošę, todėl nemanykite, kad dabartiniai mokykliniai egzaminai, kuriuose tenka laikyti bene kiekvienam moksleiviui, yra labai sudėtingi. Jei į juos pradėsite žvelgti paprasčiau ir ramiau, galite būti tikri, kad ir jūsų pasiekti rezultatai bus kur kas geresni.
  • Nemanykite, kad jei gausite žemesnius balus, būsite prastesni ar susigadinsite savo ateitį. Taip tikrai nenutiks. Kai baigsite mokyklą, akimirksniu suprasite, kad žmonės jus vertina ne pagal balus, o pagal jūsų žinias ir sugebėjimus. Trumpiau tariant, jie vertins tai, kaip jūs bendraujate, ką galite pasiūlyti, kaip atliekate vienas ar kitas užduotis ir kt. Tai reiškia, kad mokyklinių egzaminų balai, kuriuos būsite gavę pasibaigus egzaminams, niekur nebefigūruos ir niekaip nebeveiks jūsų tolimesnio gyvenimo. Toks požiūris jums turėtų padėti lengviau nusiraminti ir išvengti didelio papildomo streso.
  • Nesimokykite visko iš karto. Turėkite labai aiškų ir tikslų ruošimosi būsimiems egzaminams planą. Jei jį sudarysite iš anksto ir pradėsite sistemingai įgyvendinti, mokytis bus kur kas lengviau. Tuo tarpu, jei mokysitės viską iš karto, galiausiai ne tik pervargsite, tačiau taip pat negalėsite tinkamai įsisavinti visos naujos informacijos, kurios reikės mokyklinių egzaminų išlaikymui.