Tinkama batų priežiūra – ilgaamžiškumo garantas

Jeigu norite, kad kasdien dėvimi batai jums tarnautų kuo ilgiau – tokiu atveju siūlome jiems skirti šiek tiek dėmesio. Klaidingai galvojama, kad prižiūrėti reikia tik vėsiuoju metų laiku, kai labiausiai batus gadina druskos bei drėgmė. Tikrai ne. Net ir vasaromis batų priežiūra yra būtina. Svarbiausia, kad ji turi būti reguliari. Tuomet ir avalynė Jums sėkmingai tarnaus.

Žinoma, tik geros kokybės batai tarnaus ilgai ir pati priežiūra bus naši. Tokius galite rasti čia: https://www.miestomada.lt/68-batai-moterims. Žmonės džiaugiasi, kad geros kokybės avalynė gali kainuoti nedaug. Svarbiausia – avalynės medžiaga ir siuvimas. Būtent tai ir lemia kokybę, o ne prekinio vardo žinomumas.

Impregnavimas

Įsigijus naujus batus pirmiausia juos reikia impregnuoti. Tokiu atveju galėsite džiaugtis kur kas ilgesniu tarnavimo laiko tarpu. Skirtingos medžiagos avalynei reikalingos ir skirtingos impregnavimo priemonės, tad pasidomėkite plačiau. Taip pat impregnavimo priemonės gali skirti ne tik pagal batų medžiagą, tačiau ir spalvinius niuansus. Įvertinkite ir tai. Impregnavimas padės apsaugoti batus nuo purvo, lietaus, druskų ir t.t.

Reguliarus batų valymas

Taip pat avalynė tarnaus kur kas ilgiau – jeigu valysite ją reguliariai. Geriausia – kiekvieną kartą, kai tik grįžtate namo arba kai batai tampa purvini. Kol vieni valo tik su vandeniu bei muilu, mes siūlytume įsigyti specialias valymo priemones. Dažniausiai tokiose yra medžiagų, kurios ne tik pašalina nešvarumus, tačiau ir suteikia papildomą apsaugą.

Avalynės priežiūra pagal medžiagą

Kaip ir impregnavimui, taip ir kasdieninei batų priežiūrai reikia pirkti priemones, kurios atitinka batų sudėtį.

  1. Odinių batų priežiūrai rekomenduojami kremai, kurie pašalina nešvarumus ir suteikia batams blizgesio, užsideda apsauginė plėvelė, kuri apsaugo batus nuo nešvarumų.
  2. Tekstiliniai batai yra kiek lepesni, kadangi dažniausiai purvas į juos įsigeria. Tokiu atveju geriausia naudoti valymo priemones, kurios yra su kempinėlėmis, putomis. Įsigėrusios putos pašalins nešvarumus, batai atrodys puikiai.

Vidpadžių atnaujinimas

Taip pat kasdien dėvimus batus reikia atnaujinti visapusiškai. Ne tik jų išvaizdą, paviršių, tačiau pasirūpinti ir vidpadžių pakeitimu. Rinkitės ortopedinius, kurie suteikia galimybę Jūsų pėdai išsilenkti taip, kaip reikia, kad po ilgos dienos netektų justi skausmo kojose.

Kasdieninė priežiūra

  • Labai dažnai avalynė yra parduodama su instrukcija, kaip reikia ją prižiūrėti. Būtinai perskaitykite ir įsiminkite visus patarimus bei taisykles.
  • Batų impregnavimas būtinas ne tik reguliariai, kai juos jau nešiojate, tačiau ir patį pirmą kartą dar prieš einant su batais į lauką.
  • Nesinaudokite liaudiškais batų valymo patarimais. Jie gali nepakeičiamai sugadinti avalynės paviršių.
  • Batų valymo priemonės yra naudojamos tik ant sausos avalynės.
  • Jokiu būdu nedžiovinkite batų ant tiesioginio kaitros šaltinio, kadangi avalynė deformuosis.
  • Ne sezono batus laikykite dėžėse, spintose. Žinoma, vietose, kur nėra drėgmės.

Batai nėra lepūs, tačiau jeigu priežiūra bus reguliari – jie tarnaus kur kas ilgiau.