Tarpusavio skolinimas – dvidešimt pirmojo amžiaus sprendimas

Pasiskolinti šiandien yra tapę gerokai paprasčiau nei anuomet. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad paskolos šiandien yra dalinamos į kairę ir į dešinę. Tiesą sakant, pati vartotojų mokumo vertinimo tvarka yra gerokai griežtesnė nei anksčiau, tačiau pats kreipimosi dėl paskolų ir skolinimo procesas yra tapęs nepalyginamai efektyvesnis. Ir tai labai puikiai atspindi šiuolaikinės tarpusavio skolinimo platformos. Kita vertus, nevertėtų suprasti klaidingai – tarpusavio skolinimo platformos nėra kreditoriai. Tai yra virtualios platformos, kurios veikia kaip tarpininkai tarp besiskolinančių žmonių ir paskolas suteikiančių žmonių. Būtent dėl šios priežasties visa tai yra vadinama „žmonės žmonėms“ skolinimosi būdu.

Vartotojai, kurie nori pasiskolinti iš kitų fizinių asmenų, gali užsiregistruoti tarpusavio skolinimo platformose. Be abejo, kaip jau turbūt supratote, kiekvienas vartotojas yra įvertinamas, atsižvelgiant į visas šiuolaikines vartotojų mokumo vertinimo taisykles. Tai reiškia, kad jei žmogus neatitinka keliamų reikalavimų, kurie yra įtvirtinti mūsų šalies vartotojų mokumo vertinimo įstatyme, jis negali gauti paskolos ir būti įtrauktas į paskolų prašančių asmenų sąrašus, esančius tarpusavio skolinimo platformose. Visa tai sukuria palankesnes sąlygas investuotojams, t.y. tiems žmonėms, kurie tarpusavio skolinimo platformose yra vadinami investuotojais ir suteikia paskolas kitiems fiziniams asmenims.

Taip pat labai svarbu suprasti, kad visi ginčai ir kiti galimi nepatogumai yra sprendžiami ne pačių investuotojų, o tarpusavio skolinimo platformos operatorių. Visa tai sukuria kur kas palankesnę aplinką tiek tiems vartotojams, kurie nori gauti paskolas, tiek ir tiems vartotojams, kurie nori jas suteikti. Bet kuriuo atveju, kai šiuolaikinėje tokių finansinių paslaugų rinkoje yra ne viena tarpusavio skolinimo platforma (arba P2P platforma), jums gali kilti klausimas, kurią iš jų jums vertėtų pasirinkti, tačiau tai labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečių pasiūlymų ir jūsų numatytų tikslų. Dėl šios priežasties visuomet yra verta palyginti skirtingas tarpusavio skolinimo platformas ir nuspręsti, kuri jums galėtų tikti labiausiai. Tai galite labai nesunkiai padaryti pasinaudojus tokiais internetiniais tinklalapiais kaip ŽmonėsŽmonėms.lt, kuriuose galima pasirinkti iš šiuolaikinių tarpusavio skolinimo platformų.