Suktukai

Kaip daugelis iš jūsų žino, kad apie tokius žaislus kaip suktukai. Tačiau, gali pasitaikyti ir tokių, kurie apie šiuos žaislus nėra girdėję ir galbūt norėtų su jais susipažinti. Paprastai kalbant suktukai yra maži, kartu su juose įtaisytais guoliais besisukantys prietaisai, kurio sukimąsi galima palaikyti vartant jį tarp rankos pirštų.

SuktukaiSuktukų sandara yra labai paprasta. Jį sudaro korpusas, kurio dydis neviršija septynis centimetrus, bei jo viduje esantys guoliai, kurie gali suktis aplink savo ašis. Suktukų korpusas gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų, tokių kaip plastikas, medis ar kai kurie metalai

Suktukai rinkoje pirmą kartą pasirodė šių metų pavasarį,  ir tapo žaislu, kurį  turėti nori daugybė žmonių iš viso pasaulio. Lietuvoje ši mada kol kas dar nepasiekė tokio lygio, koks yra kitose šalyse. Tačiau suktukai vis labiau populiarėja ir mūsų šalyje. Šis žaislas labiausiai patinka vaikams, nes jis yra įdomus, nesunkus, mažo dydžio. Vaikams patinka jį įsukti ir stebėti jo sukimąsi arba varžyti kieno suktukas suksis ilgiausiai.

Tiesa suktukai gali būti skirti ne tik vaikams bet ir suaugusiems. Šio prietaiso paprastas sukimas suteikia malonų ir raminantį jausmą. O šių žaislų gamintojai ir pardavėjai teigia, kad jis puikiai tinka tais atvejais, kai norima sutelkti dėmesį, taip pat padeda įveikti nerimą, stresą, bei turi teigiamą poveikį tiems žmonėms, kurie serga autizmu. Taip yra teigiama, kad kai kuriais atvejais suktukai gali tapti ir įkvėpimo šaltinu ir taip galiausiai išlaisvinti žmonių kūrybiškumą.

Naudojant suktuką galima padaryti įvairių triukų, tik iškart jį nusipirkus gali ir ne viskas pavykti, todėl reikėtų ieškoti informacijos internetinėje erdvėje, o „YouTube“ tinkle yra gausu  pavyzdžių kaip su šiuo žaislu  tinkamai atlikti triukus. Pavyzdžiui, galima rasti tokios vaizdinės medžiagos, kai prie suktuko guolių buvo pritvirtinti nedideli reaktyviniai varikliai. Įjungus juos suktukas pradėjo suktis aplink savo ašį.

Pabandžius galima įsitikinti, kad suktukai gali būti naudingi ne tik vaikams bet ir suaugusiems. Todėl pravartu tai išbandyti kiekvienam,  juo labiau, kad dažno žmogaus gyvenime pasitaiko stresinių situacijų, o suktukas yra puiki priemonė, padedanti nusiraminti.