Siaubo filmai ir serialai, kuriuos mėgsta visas pasaulis

Siaubo filmai

Kiekvieni metai kino pasaulyje yra kupini naujovių. Kasmet kino ekranuose galime išvysti vis naujus filmus, tačiau lygiai taip pat galima pastebėti tam tikras tendencijas, kurios tęsiasi vienerius ar kelerius metus. Pavyzdžiui, turbūt pastebėjote, kad buvo laikotarpis, kuomet kino filmų ekranus užplūdo apokaliptinio žanro siaubo filmai. Tuomet buvo laikas, kai buvo rodomi „apsėstųjų“ filmai. Žinoma, nereikia pamiršti ir laikotarpio, kuriuo didelio dėmesio sulaukė siaubo filmai, kuriuose visas veiksmas sukdavosi aplink namus, kuriuose vaidenasi. Be to, būtina įvardinti ir siaubo filmus, kuriuose visas veiksmas filmuojamas buitine vaizdo kamera. Taigi, kaip matote, kas kelerius metus kino ekranuose galime išvysti panašaus žanro filmus. Ir tai ypač atsispindi kalbant apie siaubo filmų žanrą.

Kita vertus, tam tikri filmai ir serialai populiarūs išlieka visuomet. Jei kalbėtume apie jau minėtą siaubo žanrą – iki šiol labai populiariu serialu tebėra „Vaikštantys numirėliai“, skaičiuojantys jau 7 sezoną. Tuo tarpu šių metų spalį išvysime ir aštuntojo sezono pirmąją seriją. Taigi, kai kurie žanrai ir jiems priskiriami filmai ar serialai turi ilgą istoriją. Juk turbūt kiekvienas žinote filmą „Absoliutus blogis“, kuris pirmą kartą kino ekranuose pasirodė dar 2002 m. Tai buvo vienas iš zombių subžanro siaubo filmų, kuris tapo neįtikėtinai populiarus visame pasaulyje. Žinoma, tai lėmė ir tolimesnių jo dalių pasirodymą – nors dėl daugelio iš jų kino kritikai yra labai skeptiški, teigdami, kad filmas „Absoliutus blogis“ galėjo apsiriboti tik viena vienintele dalimi.

Be abejo, tokių pavyzdžių galima pateikti ne vieną ir ne du. Todėl kalbėdami apie kiekvieną žanrą ir jo subžanrą, galime rasti filmų ir serialų, kuriuos mėgsta didžioji dalis kino filmų mėgėjų. Tačiau tai tikrai neturėtų stebinti – juk kino filmų ir serialų režisieriai anksčiau ar vėliau geba sukurti pačius paklausiausius ir visuotinai pripažįstamus scenarijus bei priemones visą tai perteikti tinkamiausiu būdu. Ką gi, greičiausiai ir jūs turite ne vieną jūsų mėgstamą siaubo filmą ar serialą, kurį žiūrite su dideliu malonumu, kaskart laukdami vis naujų dalių pasirodymo.