Rankiniai laikrodžiai: kai ateina metas įsigyti naują…

Ar būtų tikslinga teigti, kad rankiniai laikrodžiai yra gaminami dėl grožio? Logiškas teiginys? Ir taip, ir ne. Jie gaminami ir dėl grožio, ir dėl kitų dalykų. Pavyzdžiui, žvalgydamiesi po vyriškų aksesuarų asortimentą (https://atejolaikas.lt/vyriski-laikrodziai) ir skaitydami aprašus, suprantame, jog tai ir praktiškumas: datos rodymas, chronometras ir kitos funkcijos.

Individualumas, universalumas ir pasirinkimo laisvė

Rinkdamiesi laikrodį norime, kad jis būtų dailus. Galbūt žmogus labai mėgsta mėlyną spalvą, tad ieško aksesuaro, turinčio mėlyną ciferblatą. O gal pirkėjas propaguoja minimalizmą ir žvalgosi produkto, kurio dizainas būtų minimalistinis ir ciferblatas nestokotų „švarumo“. Arba interesantas pageidauja sportiško dizaino…

Daugelis lietuvių dairosi laikrodžio, tinkamo kone visoms gyvenimo situacijoms. Tokio, kuris būtų geras ir darbe, ir po darbo, ir savaitgalio išvykoje, ir per vestuvių pobūvį. Žinoma, pasiūla labai gausi, joje daug visokiausių modelių. Tad daugmaž įmanoma pasirinkti produktą, nestokojantį universalumo. Vis dėlto neretai pabrėžiama, kad geriausia turėti kelis laikrodžius ir juos nešioti pagal progą.

Kodėl pastarasis variantas yra protingas ir vertas dėmesio? Todėl, kad taip nebereikia ieškoti kažko tobulo, neva nepralenkiamo. Kas sportiška, yra sportiška, kas solidu – tai solidu. Ir nesiblaškoma, ar rinktis vieną dalyką, ar kitą.

Kita vertus, minėtina, jog universalumas yra tarsi kai kurių laikrodžių sinonimas. Pardavėjai gali pateikti ne vieną modelį, puikiai tinkamą ir kasdien, ir iškilmingesnėmis progomis. Kitaip tariant, stilius suderinamas su komfortu.

Ir apskritai ne visada rūpi patys griežčiausi etiketo, estetikos, mados aspektai, tad leidžiama sau gana laisvai interpretuoti, koks turėtų būti laikrodis, koks aksesuaras vienu ar kitu atveju geriausiai puoštų riešą. Tarkime, žmogus nori laikrodžio su geltona apyranke. Kas sakė, kad negalima? Kas sakė, kad reikia rinktis su juodu ar rudu dirželio? Juo labiau kad asortimentas – nepaprastai platus. Jame spalvų įvairovė tiesiog stebina.

Lygiai taip pat stebina skirtingų gamintojų indėlis į asortimentą. Ką ir kalbėti apie subtilius dizaino dalykus.

Iš visko, ką čia aptarėme, aiškėja dar vienas punktas… Koks? Ogi toks: ši tema yra labai įdomi, susijusi su daugybe kriterijų ir norų, su visokiausiais dizaino elementais ir, žinoma, su pasirinkimo laisve. O ji itin pajuntama perkant internetu. Štai apsilankę el. parduotuvėje Atejolaikas.lt galime filtruoti produktus pagal rūpimus paieškos kriterijus ir rinktis nevaržomai.

Kainos

Kainos. Mažos ir didelės. Patrauklios ir nelabai. Apie jas nuolat kalbama. Tai tema be pabaigos. Ir garantuotai su daugybe ginčų, su begalinėmis diskusijomis ir su milijonu skirtingų nuomonių.

Kainos. Tai diskursas, kurio platumu neabejojama. Tai tema, kurioje nestinga klausimų ir atsakymų. Ir šioje temoje atsiranda vietos laikrodžiams.

Nesunku įvardyti, kad laikrodžių rinka – tarsi vaivorykštė. Tokia spalvinga! Neišpasakyti skirtumai pamatomi lyginant kelių dešimčių eurų produktus su tūkstančių vertės gaminiais. Kas įsigyja daiktą už dvidešimties eurų banknotą, o kas perka už tūkstantį, dešimt tūkstančių ar dar daugiau…

Aišku, laikrodis gali būti statuso simbolis. Tačiau brandi asmenybė nesivaiko statuso vien… dėl statuso. Pirmiausia laikrodį perkame sau, o ne kaimynui, ne pasirodyti prieš kolegas, o pradžiuginti save. Svarbu būti tvarkingiems, pasitempusiems, tačiau pagalvokime labai paprastai. Ar dešimt tūkstančių yra ta suma, kurią galime sau leisti? O gal tai niekutis, palyginti su pajamomis? Atsakymų į šį klausimą gali būti prieštaringų, ir priklauso jie tiek nuo veiklos srities, tiek nuo šimto kitų ypatumų.

Bet akivaizdu, kad, pavyzdžiui, žmogus, uždirbantis tūkstantį, nesirinks laikrodžio, kainuojančio penkiasdešimtis tūkstančių… Tai nebūtų labai protinga. Tačiau tai nereiškia ir atvirkštinio varianto. Juk neprivalu skirti pusės atlyginimo. Ir lygiai taip pat neprivalu pirkti ko nors brangesnio už šimtą eurų. Taip dar kartą patvirtinamas labai pozityvus dalykas, vadinamas pasirinkimo laisve.

Pasirinkimas internete

Ir toji laisvė – tikras internetinės prekybos sinonimas.

Galima visiškai pagrįstai teigti, kad laikrodžio įsigijimas internetu – vertas dėmesio. Kodėl? Ne vien dėl išvardytų aspektų, bet ir dėl kai ko kito…

  1. Tai yra patogu. Nesvarbu, ar dabar ruduo, ar pavasaris, ar žiema, ar vasara, galima patogiai rinktis. Nesvarbu, kiek dabar valandų ar kuri savaitės diena. Ir nesvarbu, kokiame mieste (ar kaime) dabar esate. Laikrodžių asortimentas vis vien prieinamas. Ir, sutikite, tai ypač džiugina. Naują laikrodį užsisakysite komfortiškai.
  2. Tai labai lankstu. Tiek ankstesnis punktas, tiek daug kitų ypatumų sufleruoja, jog šitaip apsipirkti – tai susipažinti su lankstumu.
  3. Internete paprastai siūloma labai daug produktų. Vadinasi, net išrankiausias pirkėjas turėtų atrasti patinkančią prekę. Smagu, kai galima pasakyti, jog gaminys visapusiškai tenkina poreikius, šimtu procentų atitinka lūkesčius.
  4. Internete pasirinkimas tampa itin konstruktyvus. Nereikia pasiduoti įkalbinėjimams, nes… niekas neįkalbinėja. Nereikia apsispręsti per kelias minutes ar išvis ką nors įsigyti. O štai į fizinę parduotuvę atvykstama, sunaudojama laiko, tai norėtųsi, kad tos laiko sąnaudos atsipirktų, kad skirtas laikas neišgaruotų kaip dūmas vėjyje. Todėl tarsi įsipareigojama pirkti. (Tik nesupraskite šios minties kaip parduotuvių kritikos; tai tik pamąstymas, kad virtualus apsipirkimas gali būti labai tikslingas.)

Tai štai kokie reikalai kalbant apie rankinius laikrodžius. Tai aktualu ir rūpi visiems, norintiems pasipuošti ir vertinantiems punktualumą. O punktualumas nuo rankinių aksesuarų vargiai atsiejamas. Nors kiekvienas turime telefoną, laikrodis yra patogus daiktas, kai reikia sužinoti, kiek valandų, bet nemandagu imti į rankas telefoną, kuris iš karto atkreiptų dėmesį ir galbūt būtų sutiktas kaip neigiamas gestas.

O kai ateina metas naujam rankiniam laiką rodančiam aksesuarui, geru variantu tampa Atejolaikas.lt parduotuvė internete.