Plieninės stogų dangos: privalumai ir trūkumai

Nors stogo dangų prekyba užsiimantys verslininkai rinkai kasmet siūlo vis įvairesnius stogo dangų sprendimus, plieninės stogo dangos iki šiol yra vienas populiariausių pasirinkimų. Tiems, kurie dar tik svarsto, kokią stogo dangą reikėtų pasirinkti, ne pro šalį pasidomėti, kuo pasižymi plieninė stogo danga. Tik pasvėrus visus jos privalumus ir trūkumus, verta apsispręsti, kokia danga geriausiai tiks Jūsų kuriamam pastato projektui.

Kokybė ir kaina

Plieninės stogo dangos iki šiol pasirenkamos ne tik individualių namų stogų dengimui, bet ir norint uždengti komercinius ar viešuosius pastatus. Kai reikia pasirinkti stogo dangą dideliam plotui, plieninė danga yra dažnas pasirinkimas, pirmiausia, dėl savo kainos. Tai vienas pigesnių variantų, jeigu ieškoma kokybiško ir ilgaamžio sprendimo.

Ekspertai pastebi, kad būtent plieninės dangos dėl savo kainos ir kokybės yra itin vertinamos, palyginus su kitomis stogo dangomis. Galima sakyti, kad rinkoje yra ir kitų, pigesnių stogo dengimui skirtų medžiagų, tačiau jos nusileidžia savo kokybe. Pavyzdžiui, poliesterio medžiagos yra pigesnės, todėl gali atrodyti, kad tai dar geresnis sprendimas. Tačiau kokybės ir atsparumo atžvilgiu, šis sprendimas nusileidžia plieno lakštams. Labai dažnai pasitaiko, kad poliesterinėmis medžiagomis dengiamas stogas būna pažeistas dar montavimo darbų metu. Ko negalima pasakyti apie plieninį stogą. Kartą pasirūpinus šia stogo danga, pastato savininkui ilgus metus nereikia rūpintis papildomais darbais, galvoti apie remontą ar stogo keitimą. Gamintojai tikina, kad plieninės stogo dangos tarnavimo laikas siekia kelias dešimtis metų. O tai yra itin vertinamas argumentas, kai klientai ieško kokybės ir kainos santykio.

Estetinė išvaizda

Stogo dangų prekyba užsiimantys pardavėjai pastebi, kad dalis klientų mano, kad renkantis stogo dangą, nereikia galvoti apie išvaizdą. Esą tai aukščiausia pastato vieta, jeigu nėra terasos ar aikštelės ant stogo, dangos niekas nematys, tad renkantis stogo dangą, esą nereikėtų galvoti apie estetiką. Tačiau tai ne visai tiesa. Pavyzdžiui, kai sklype yra ne vienas pastatas, stogo dangos išvaizda tampa netgi labai svarbiu kriterijumi. Pageidautina, kad visi pastatai būtų dengiami vienoda stogo danga, taip atrodytų tvarkinga ir gražu. Pasitaikys, kad dalis pastatų yra mažesni, tad ir stogo danga bus matyti. Visais tokiais atvejais klientai renkasi dengimą plienu, nes šio tipo dangų pasirinkimas yra labai platus. Galima rinktis pačių įvairių stogo dangų spalvų medžiagas ir pritaikyti jas ne tik prie kitų pastatų, bet ir prie supančios aplinkos.