Planuojate įsigyti naują fotoaparatą?

Nors šiandien vis dažniau fotografuojama išmaniuoju telefonu, tačiau turime sutikti, kad fotoaparatu užfiksuotos nuotraukos įprastai būna kur kas kokybiškesnės. Taip, telefonu užfiksuotos nuotraukos yra pakankamos kokybės peržiūrai kompiuteryje, tačiau kas kita, jei šias nuotraukas nuspręstumėme atspausdinti. Jei norite turėti tikrai kokybiškų nuotraukų, tikrai verta pagalvoti apie fotoaparato įsigijimą. Platų tokios produkcijos pasirinkimą galėsite rasti apsilankę internetinėje parduotuvėje www.varle.lt, o įvertinę, kokio tipo fotoaparatas galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius, priimti tam tikrą sprendimą bus galima gerokai paprasčiau. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi skirtingų tipų fotoaparatai?

Kompaktiniai fotoaparatai

Tokie įrenginiai yra labai nedideli gali tilpti į kišenę. Šiais įrenginiais užfiksuotų nuotraukų kokybė yra kiek geresnė nei užfiksuotų išmaniuoju telefonu, be to, tokie fotoaparatai įprastai turi daugiau funkcijų. Pavyzdžiui, kompaktiniai fotoaparatai gali turėti naktinio matymo funkciją, prieš darant nuotrauką ją galima komponuoti, ir t.t. Kompaktiški fotoaparatai labiausiai tinka mėgėjiškam fotografavimui: šeimos šventėms, kelionėms, ir t.t.

Hibridiniai fotoaparatai

Hibridiniai fotoaparatai turi ir kompaktinio, ir veidrodinio fotoaparato savybių. Hibridiniai fotoaparatai įprastai yra didesni, dažniausiai turi ganėtinai nemažą objektyvą. Tokie įrenginiai puikiai tinka fotografavimui iš ganėtinai didelio atstumo, todėl jie gali būti naudojami gamtoje stebint ir fiksuojant gyvūnus, ir t.t. Šių prietaisų kaina yra didesnė nei kompaktinių fotoaparatų, o šių prietaisų naudojimas nėra labai sudėtingas.

Sisteminiai fotoaparatai

Šio tipo fotoaparatai kokybe prilygsta veidrodiniams, tačiau jie yra mažesni. Sisteminių fotoaparatų objektyvai gali būti keičiami, tačiau svarbu žinoti, kad galėsite pritaikyti tik to paties gamintojo priedus. Šių įrenginių kaina yra aukštesnė nei hibridinių fotoaparatų, tačiau nuotraukų kokybė yra kur kas geresnė.

Veidrodiniai fotoaparatai

Šio tipo įrenginiai džiugina itin aukštos kokybės nuotraukomis, tačiau svarbu nusiteikti, kad tokių fotoaparatų valdymas pareikalaus šiokių tokių įgūdžių. Veidrodiniai fotoaparatai yra ganėtinai sunkūs, todėl jie dažniau yra pasirenkami profesionalioms fotosesijoms (kasdienybės vaizdų fiksavimui bus patogiau naudoti lengvesnį fotoaparatą).

Į ką vertėtų atsižvelgti renkantis naują fotoaparatą?

Pirmiausia naudinga nustatyti pinigų sumą, kurią galite skirti tokio įrenginio įsigijimui. Taip pat pagalvokite, kokio gamintojo įrenginiai geriausiai pateisintų jūsų individualius poreikius: internetinėje erdvėje galėsite rasti iš tiesų nemažai atsiliepimų apie įvairių gamintojų prietaisus, todėl tai galės padėti paprasčiau priimti sprendimus. Naudinga žinoti, kad kameros sensorius yra kur kas svarbesnis nei megapikselių skaičius: kuo didesnis yra įrenginio sensorius, tuo geresnė bus ir nuotraukų kokybė. Jei planuojate fotografuoti gamtos peizažus ar miesto vaizdus, geriausia rinktis plataus kampo objektyvą, o tuomet, jei norėsite fotografuoti gyvūnus ar sporto renginius, rinkitės siauresnio kampo objektyvą (jei fotografuosite žmones, geriausiai tiks vidutinio židinio nuotolio objektyvas).

Įsigykite fotografavimui reikalingų priedų

Išsirinkę tinkamiausią fotoaparatą taip pat nepamirškite ir įvairių reikalingų priedų. Jums pravers atminties kortelės, fotoaparato dėklas, ekrano ir objektyvo valymui skirtos priemonės, ir t.t. Jei rinksitės fotoaparatą su keičiamu objektyvu, taip pat gali būti naudinga įsigyti ir papildomų objektyvų, kurie galės garantuoti, kad fotografavimas bus pakankamai efektyvus įvairiose situacijose. Jei renkantis priedus jums kiltų tam tikrų klausimų, galite pasitarti su konsultantais, kurie tikrai nepagailės naudingų patarimų.