Planuojame atostogas – autonuoma bei maršruto sudarymas (I dalis)

auto nuomaVasara – atostogų metas: būtent šiuo metu daugelis žmonių skuba atostogauti ir maloniai praleisti laiką su sau  miela kompanija. Na, o, tam, kad atostogos būtų iš tiesų puikios, yra būtina ir tinkamai jas suplanuoti, kad ir užsisakant auto nuomą Vilniuje ar kitame mieste paslaugas. Žinoma, kartais verta leistis ir į avantiūrą  bei pradėti atostogas be jokios išankstinio plano. Tačiau, jei nenorite netikėtumų, galinčių sugadinti nuotaiką, tokiu atveju atostogoms yra būtinas išankstinis planas. Pirmiausia patarsime, kaip planuoti Lietuvoje vykstančias atostogas, o vėliau – pakalbėsime ir apie užsienį.

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikėtų padaryti tuo atveju, jei ruošiatės atostogauti Lietuvoje, ta – maršruto sudarymas bei auto nuomos įmonės išsirinkimas. Kokį maršrutą pasirinkti? Viskas priklauso nuo to, ką norite pamatyti: jei domina architektūra, rinkitės tas vietoves, kuriose gausu architektūrinių paminklų, jei susidomėjote gamta, apsilankykite viename ar net keliuose nacionaliniuose parkuose.  Belieka tik pridurti, jog šiuo metu tiek internetas, tiek išmanieji telefonai gali pasiūlyti labai daug puikių programėlių, kurios tikrai pravers ruošiant maršrutą. Maža to, verta prisiminti ir tai, jog egzistuoja ne vienas turistams skirtas portalas kuriame galite rasti išsamius lankytinų vietų aprašymus.

Autonuomos paslaugos

auto nuomaDažnu atveju norint atostogauti, nepavyksta išsiversti ir be tam tikrų paslaugų. Kokios paslaugos yra pačios populiariausios? Viena iš jų – nakvynė: jei norite miegoti palapinėje, tokiu atveju nakvynę viešbutyje ar svečių namuose, teks rezervuoti iš anksto. Jei per atostogas ruošiatės įveikti ne vieną šimtą kilometrų, verta atsakingai apgalvoti ir kuo tai padarysite: akivaizdu, jog automobilis tam yra tinkamiausia priemonė. Vis dėlto, atostogoms skirtas automobilis turėtų atitikti tam tikrus reikalavimus. Ar jūsų automobilis juos atitinka? Tuomet puiku, o jei ne, belieka tik priminti, jog jums idealiai tiks automobilių nuoma.

Vis dėlto, atostogauti yra smagu ne tik savo krašte, bet ir užsienio šalyse. Jei atostogauti ruošiatės užsienyje, būtinai paskaitykite ir kitą šio teksto dalį – rasite ne vieną naudingą pastabą.

Planuojame atostogas (II dalis)

Pirmoje šio teksto dalyje kalbėjome apie tai, kaip planuoti atostogas Lietuvoje. Ir nors savas kraštas  – puikus pasirinkimas, nereikėtų pamiršti, jog ir užsienyje atostogos gali būti nuostabios. Na, o, kad taip būtų iš tiesų, verta įdėti nemažai pastangų planuojant. Šis procesas nebus sudėtingas, jei atkreipsite dėmesį į informaciją, kurią pateiksime jau netrukus.

Kur vyksite?

Sunku bus planuoti atostogas tuo atveju, jei nežinote, kur vyksite. Taigi, pats pirmasis darbas, kurį yra būtina atlikti tuo atveju, jei siekiate planuoti atostogas užsienyje – nuspręsti, į kurią šalį vyksite. Tik pasirinkę šalį, galėsite  pereiti prie kitų veiksmų.

Kuo vyksite?

automobiliu nuomaJei atostogų vyksite ne nuosavu automobiliu, tokiu atveju būtina pagalvoti ir apie transporto priemonę, kuria keliausite po svečią šalį. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog yra daugybė  transporto priemonių, kurią galite rinktis šiam tikslui, tačiau bene pati geriausia, greičiausia ir patogiausia  kelionė lauks tuo atveju, keliausite automobiliu. Tačiau iš kur gauti automobilį svečioje šalyje? Toks klausimas kils staiga, tačiau netruks ilgai laukti ir atsakymo į jį- šią situaciją išspręsti padės automobilių nuoma. Dar viena gera žinia yra ta, jog vis daugiau ir daugiau nuomos punktų, veikiančių Lietuvoje, gali pasiūlyti automobilių nuomos paslaugą užsienio šalyse.

Kur nakvosite?

Jei nenorite nemalonių staigmenų, dar būnant namie reikėtų pagalvoti, kur apsistosite.  Galima tik pasidžiaugti, jog šią problemą išspręsti jums padės daugybė apgyvendinimo paslaugas siūlančių įmonių; viešbučiai, svečių namai, moteliai, kempingai ir kt. Taigi, belieka tik įvertinti kiekvienos šios įstaigos privalumus bei trūkumus ir pasirinkti tai, kas geriausiai tinka jūsų atveju.

Maitinimas

Nuspręsti, kokios dydžio biudžetas yra reikalingas jūsų atostogoms, bus gerokai lengviau tuo atveju, jei dar būdami namuose atsakysite sau į vieną klausimą – kaip maitinsitės: teiksite pirmenybę viešoms maitinimo įstaigoms ar maistą gaminsite patys.

Tikimės, kad šie paprasti, tačiau vertingi patarimai padės įveikti atostogų planavimą.