Perkame įrankius – į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

kampinis slifuoklisVykdant statybas svarbu turėti pačius reikalingiausius įrankius. Neretam apsisuka galva pamačius tam skirtas priemones. Elektriniai, rankiniai, akumuliatoriniai irankiai – tai vos keletas pavadinimų, apie kuriuos turėtų nusimanyti ir savamoksliais meistras. Bet kaip nepasiklysti tarp gausybės įrankių nieko apie juos nenusimanančiam asmeniui? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant įrankius ne tik statyboms, bet ir kasdieniam naudojimui?

Bene vieni iš reikalingiausių įrankių yra įvairūs matavimo prietaisai. Tik nuo prasideda net ir didžiausių statybų pradžia. Kaip pastatysi namą ar sukalsi tvorą tiksliai nežinodamas reikalingų medžiagų ilgio? Dažniausi matavimo prietaisai yra šie: ruletė (geriausia 5 metrų ilgio, gulsčiukas (spiritinis), žymėjimo siūlas su kreida bei kampainis. Net ir įgudęs meistras, neturėdamas nė vieno matavimo prietaiso, nesugebėtų atlikti nieko – nors parduotuvėse pilna pačių naujausių priemonių, šios išvardintos yra vienos iš patikimiausių priemonių. Gali pasirodyti, jog paprasčiausia ruletė jau „išėjo iš mados“, bet galite skaudžiai suklysti neturėdamas jos savo namuose.

Elektriniai įrankiai, tokie kaip grąžtas, diskinis pjūklas ar kampinis šlifuoklis yra puikus pagalbininkas statybose, kuomet būtina gręžti skyles ar kažką ardyti. Vargu, ar be šių įrankių darbas vyktų sklandžiai – greičiausiai sugaištumėte begalę laiko. Svarbiausios elektrinių įrankių savybės, į kurias vertėtų atsižvelgti juos perkant, yra šios: galingumas, svoris, dydis, surinkimo kokybė (svarbus judesio tikslumas). Negailėkite pinigų įrankiams. Gali pasirodyti, jog tik vieną kartą naudosite tam tikrus įrankius, svarbu, kad jie būtų aukštos kokybės. Neretai firmos gudrauja pristatydami ypač pigius įrankius, kurie pagaminti iš nekokybiškų detalių. Naudodami tokius prietaisus galite greitai juos sugadinti arba susižaloti, todėl neverta rizikuoti savo sveikata. Juk neveltui yra sakoma, jog „šykštus moka du kartus“, todėl verta įsigyti kokybišką priemonę.

Išvardinti prietaisai yra tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti statybinių prekių parduotuvės. Verta negailėti investuoti ne tik pinigus tam tikriems prietaisams, bet ir laiko – ieškokite jus dominančios informacijos internete ir drąsiai klauskite konsultantų apie jus dominančias prekes. Svarbu, jog įsigytas daiktas būtų kokybiškas bei atitiktų visus saugumo reikalavimus, todėl verta neskubėti bei galvoti ką jūs perkate.