Patarimai tiems, kurie mėgsta pirtį

Pirtis – viena tinkamiausių vietų, kur galima tinkamai pasirūpinti tiek savo išvaizda, tiek savo sveikata. Pirtis su kubilu (http://akmenineuzeiga.lt/pirtis-su-kubilu/) Lietuvoje paskutiniu metu itin išpopuliarėjo ir daugelis žmonių džiaugiasi, kad vis1 tai įsirengti namuose taip pat nėra brangu, tad galima išvengti viešųjų pirčių.

Tiesa, piktnaudžiauti pirtimi negalima, tad labai svarbu susižinoti kiek ir kaip dažnai galima eiti, juolab, kokios priemonės reikalingos kokybiškam buvimui pirtyje.

Pateikiame kelis paprastus patarimus, kurie Jums turėtų užtikrinti kokybišką pirtinimąsi. Svarbiausia, kad šiuo metu visos reikalingos priemonės yra labai pigios, o žinias gausite žemiau.

  1. Pirtimi reguliariai mėgautis gali tik asmenys, kurie neturi jokių sveikatos problemų. Nors pati pirtis gali padėti susitvarkyti su tam tikromis fizinėmis bei psichologinėmis problemomis, tačiau ji tinka ne visiems, jeigu asmuo yra po infarkto, serga hipotermija arba moteris yra nėščia – pirtis nerekomenduojama.
  2. Prieš einant maudytis labai svarbu, kad visos pirties patalpos būtų itin gerai išvėdintos.
  3. Rekomenduojama pirtyje dėvėti kepurę, kad galva neperkaistų ir žmogus puikiai jaustųsi. Siūloma įsigyti vilnonę kepurę.
  4. Vanojimuisi labiausiai rekomenduojami beržiniai lapeliai, beržų šakos. Jos turi daug gydomųjų savybių, todėl puikiai tinka pirties metu.
  5. Vanoti reikia visą kūną nuo galvos iki kojų. Tai labai pagerina kraujotaką.
  6. Siūloma pirtyje naudoti įvairius aromatinius aliejus. Tokiu atveju jie padės kur kas geriau jaustis pirtyje. Rekomenduojami, pavyzdžiui, ramunėlių aliejai. Jie ramina, todėl leis dar geriau jaustis pirties patalpoje.
  7. Pirtyje taip pat reikia būti saikingai, kadangi po kiek laiko gali paprasčiausiai pasidaryti labai silpna ir žmogus nebeturės jėgų išeiti iš pirties. Žinoma, visų žmonių organizmai skirtingi, tad gali ir pirtyje praleisti skirtingą laiko tarpą.
  8. Galiausiai, pirties metu ir prieš pirtį jokiu būdu negerkite alkoholio. Atrodo, kad šaltas alus yra labai malonus, tačiau įkaitusiam kūnui tai yra labai blogas dalykas, kuris gali sukelti rimtas ligas.

Pirtis – puiki vieta poilsiui, tad norint pailsėti, o ne susirgti – svarbu žinoti, kaip reikia leisti laiką pirtyje.