P2P investavimas

P2P investavimas – moderni skolinimosi ir investavimo forma

Užsidirbti daugiau pinigų nori kiekvienas, tačiau tikrai ne kiekvienas žmogus žino, kaip galėtų tai padaryti. Be to, ne kiekvienas žmogus turi pakankamai daug laiko, kurį galėtų skirti papildomai veiklai. Būtent tuomet į pagalbą atkeliauja įvairūs pasyvioms pajamoms užsidirbti skirti sprendimai, iš kurių jau ne pirmus metus labai sparčiai populiarėjantis yra ir P2P investavimas (angl. „Peer-to-Peer“). Plačiau visa yra žinoma kaip investavimas į tarpusavio skolinimo platformas, kuriose paskolas teikia ir jas gauna privatūs fiziniai asmenys. Tai yra labai šiuolaikiškas ir moderniais sprendimais paremtas skolinimosi ir investavimo būdas, kuriuo netrunka pasinaudoti daugybė vartotojų – ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.

Tarpusavio skolinimas – kitoks skolinimosi būdas

Žmonės, kurie ieško paskolos, šiandien turi daugiau efektyvių galimybių. Jie gali kreiptis į komercinius bankus, kredito unijas, kredito bendroves ir į tarpusavio skolinimo platformas. Pastaroji šiuo atveju nėra priskiriama oficialiems kreditoriams, kadangi tarpusavio skolinimo platformos veikia tik kaip operatoriai, administruojantys visą paskolų suteikimo ir investavimo į jas procesą.

Jei paskolą norintis gauti asmuo užsiregistruoja savo pasirinktoje tarpusavio skolinimo platformoje, pastaroji savo ruožtu yra atsakinga už vartotojo mokumo įvertinimą. Mokumo vertinimas visuomet yra atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, kuriuose yra labai aiškiai numatyta, kokia tvarka turi vadovautis subjektai, kurie vykdo vartotojų mokumo vertinimo procedūrą. Tai reiškia, kad šio proceso metu yra įvertinamos kiekvieno žmogaus gaunamos mėnesinės pajamos, turimi finansiniai įsipareigojimai ir jų dydis, asmeninė kredito istorija ir kredito reitingas, šeimyninė padėtis, gyvenamoji vieta ir kt. Kiekvienas iš šių veiksnių yra labai svarbus siekiant nustatyti, kokia yra žmogaus finansinė padėtis ir ar jis galės grąžinti jam suteiktą paskolą. Tuo tarpu, jei žmogaus gaunamos mėnesinės pajamos yra pakankamos, tačiau jo turimi finansiniai įsipareigojimai jau siekia (arba beveik siekia) 40 proc. visų jo gaunamų pajamų, tuomet jis negali pretenduoti į paskolą. Visa tai yra tiek paties paskolos prašančio asmens, tiek ir investuotojų saugumui užtikrinti.

Tačiau jei žmogaus asmeninė finansinė padėtis yra įvertinama teigiamai, tuomet jis turi galimybę gauti paskolą. Tarpusavio skolinimo platformos operatorius tokį fizinį asmenį įtraukia į paskolų prašančių žmonių sąrašą ir tuomet prasideda investavimo procesas.

Investavimas į paskolas – paskolų davėjai tampa investuotojais

Tarpusavio skolinimo platformoje užsiregistravę fiziniai asmenys, kurie yra pasiruošę suteikti paskolą, yra vadinami investuotojais, kadangi jie savo asmenines lėšas investuoja į pasirinktas paskolas. Tokiu atveju jie patys savo nuožiūra gali pasirinkti konkrečias paskolas, į kurias norėtų investuoti atitinkamas pinigų sumas. Būtent dėl šio svarbaus ir išskirtinio veiksnio tarpusavio skolinimas taip pat dar yra vadinamas ir sutelktiniu skolinimu, kuomet į tą pačią paskolą gali investuoti begalę skirtingų investuotojų.

Kadangi tarpusavio skolinimo platformos šiandien sulaukia didelio susidomėjimo, Lietuvoje veikia jau ne viena virtuali platforma, kurioje yra užsiregistravę tūkstančiai investuotojų. Visa tai paskolų suteikimo procesą paskolų prašantiems asmenims paverčia kur kas sklandesniu ir greitesniu. Be to, jau ne vienerius metus besiformuojanti sutelktinio skolinimo ir tarpusavio skolinimo platformų veiklos praktika visą šį procesą nuolatos tobulina, todėl vartotojams yra pasiūlomos vis patogesnės ir efektyvesnės finansinės galimybės – tiek žvelgiant iš paskolų gavėjų, tiek ir iš investuotojų perspektyvos.

Todėl nepaisant to, ar jūs esate investuotojas, ar paskolą norintis gauti asmuo, tarpusavio skolinimas yra vienas iš šiuolaikiškiausių ir patogiausių finansinių sprendimų.