Odontologijos klinika Vilniuje rekomenduoja: valykite dantis aliejumi!

odontologijos klinika vilniujeTradicinė burnos higiena apsiriboja tokiomis priemonėmis kaip dantų šepetėlis, dantų pasta ir burnos skalavimo skystis. Specialistai teigia, kad šie elementai yra būtini, kaip ir profilaktiškas apslankymas pas odontologą bent kartą per metus. Tačiau norėdami savo dantims suteikti ypatingą priežiūrą, galite išmėginti ir šį tą labiau neįprasto Vakarų kultūroje. Odontologijos klinika Vilniuje rekomenduoja atsigręžti atgal į gamtą ir burnos higienai papildomai naudoti visiškai natūralų, šalto spaudimo, nerafinuotą kokosų aliejų.

Nors kokosų aliejus puikiai žinomas kaip priemonė, tinkanti vietoj kūno kremo ar gyvybę plaukams grąžinanti kaukė, jo naudojimas burnos higienai dar gali būti naujiena. Pateiksime keletą kokosų aliejaus privalumų:

  • Sušvelnina prastą kvapą. Atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 20 jaunuolių, pateikė netikėtus rezultatus – burnos skalavimas skystu kokosų aliejumi gali suteikti tokius pačius rezultatus, kaip ir vaistinėse pardavinėjami burnos skalavimo skysčiai. Žinoma, aliejus yra visiškai natūrali medžiaga, priešingai nei kitos priemonės.
  • Užkerta kelią burnos ir dantenų ligoms. Kokosų aliejus naikina burnos ertmėje esančias bakterijas ir tokiu būdu neleidžia kilti įvairioms ligoms, pavyzdžiui, gingvitui – dantenų uždegimui, taip pat stabdo dantenų kraujavimą.
  • Balina dantis. Dantų balinimui rinkitės ne preperatus, prisotintus cheminėmis medžiagomis, o natūralų kokosų aliejų. Kai kurie balinimo priemonių sudėties elementai gali būti netgi nuodingi, pavyzdžiui, aliuminis, benzenas, fluoras. Reguliariai skalaudami burnos ertmę kokosų aliejumi pokyčius imsite pastebėti jau po kelių dienų, o puikiu rezultatu galėsite džiaugtis po kelių savaičių.
  • Organizmo detoksikacija. Burnos valymui naudodami kokosų aliejų ne tik pašalinsite bakterijas burnos ertmėje, bet ir atliksite viso organizmo detoksikaciją. Visi per burną į kūną patenkantys parazitai, grybeliai ir nešvarumai bus sunaikinami ir pašalinami.

Tikriausiai kyla klausimas, kaip kokosų aliejumi galite skalauti burną? Juk kambario temperatūroje jis yra kietos būsenos. Aliejų galite lengvai pašildyti arba tiesiog jo gabalėlį įsidėti į burną – žmogaus kūno temepratūros pakanka, kad jis ištirptų. Aliejaus negalima išsjauti bent 20 minučių – būtent tiek laiko užtrunka, kol sugeriami ir sunakinami visi toksinai bei mikrobai. Išspjovę aliejų išsiskalaukite burną šiltu vandeniu ir išsivalykite dantų pasta – taip bus galutinai pašalintos viso bakterijos. Procedūrą kartokite kasryt.