NT rinka ir nuosavo namo statyba

Kadastriniai matavimai

Nekilnojamojo turto rinka šiuo metu jaučia didžiulį pakilimą. Vis daugiau žmonių įsigyją naują nekilnojamąjį turtą. Be to, labai sparčiai statomi nauji nuosavi namai. Tai rodo, kad NT rinka ne tik yra pakankamai stipri, tačiau taip pat tokie pokyčiai informuoja ir apie gerėjančią gyventojų finansinę padėtį. Be abejo, kai vartotojai turi ne vieną pasirinkimą, neretai kyla daug papildomų klausimų – juk tuomet, kai sprendžiama, kokį NT objektą pasirinkti, sprendžiasi ir vartotojų ateitis. Taigi, natūralu, kad kiekvienas iš mūsų turime tuos pačius pasirinkimus. Galime įsigyti butą, namą arba kotedžą. Tačiau taipogi turime galimybę namą pasistatyti. Būtent šis sprendimas jau ne pirmus metus žavi didelę dalį gyventojų, kurie nori pagaliau persikraustyti į savo pirmąjį nuosavą būstą.

Žinoma, jei ir jūs svarstote apie nuosavą namą, tuomet pirmiausia turite įsigyti gyvenamosios paskirties žemės sklypą jums patinkančioje vietoje. Kaip bebūtų, sklypas, lygiai taip pat kaip ir namas, kainuoja labai skirtingai – tai tiesiogiai priklauso nuo konkrečios vietos ir sklypo ploto (be to, sklypo kainai įtakos turi ir infrastruktūra). Kai įsigyjate sklypą ir pradedate namo statybas, būna reikalingi ir kadastriniai matavimai, kurių dėka gaunate naujo NT objekto kadastrinę bylą bei kitus dokumentus, reikalingus Registrų centui, kuomet registruojate naują pastatą. Be abejo, kadastriniai matavimai turėtų būti patikimi ilgametę patirtį turintiems ir šioje srityje besispecializuojantiems profesionalams – tokiu atveju galėsite būti tikri dėl kokybiškai atlikto darbo.

Taip pat nereikia nė sakyti, kad jūsų namo statybos darbais taipogi turėtų rūpintis ne mėgėjai, o tikri specialistai. Didelė dalis vartotojų, kurie bando sutaupyti namo statyboms, kreipiasi į individualiai veikiančius statybininkus, apie kuriuos neturi jokios informacijos – tai dažnai sukuria daug papildomų nepatogumų. Todėl visuomet geriausia rinktis savo srities profesionalus ir atsižvelgti į vartotojų rekomendacijas. Tokiais atvejais galima jaustis ramiau dėl kokybiškai atliekamų statybos darbų. Be to, statant namą būtina samdyti ir statybas prižiūrintį specialistą, kuris stebi vykdomus darbus ir padeda laiku pastebėti netikslumus, kuriuos galima ištaisyti. Taigi, siekdami, kad jūsų nuosavas namas būtų ilgaamžis ir pastatytas kokybiškai, nepamirškite nei vieno iš šių patarimų.

Naudingais patarimais pasidalino http://www.turtoinvest.lt/