Nenuginčijami naujos statybos butų privalumai

Planuojantiems įsigyti naujus namus, visuomet iškyla klausimas: rinktis naujos statybos butą ar ieškoti šiek tiek pigesnio, bet jau ne vienerius metus menančio gyvenamo būsto? Svarbiausias patarimas – neskubėkite ir viską gerai apsvarstykite. Juk namus dažniausiai įsigyjame visam gyvenimui. Ne paslaptis, pastaraisiais metais nauji būstai sostinėje užima nenuginčijamas lyderio pozicijas nekilnojamo turto rinkoje. Nauji butai Vilniuje sudaro kone trečdalį parduodamų butų mūsų šalies sostinėje.

Ne nauji butai visuomet bus pigesni už naujos statybos būstus – tiesa, kurią sudėtinga paneigti. Tačiau derėtų įvertinti ir kitus dalykus, kurie šią tiesą dažnai pakreipia visai į kitą pusę. Senos statybos butai dažnai reikalauja nemažai investicijų, jeigu norima, kad namai alsuotų šiuolaikiškumu ir komfortu. Tai jau pakelia jų kainą. O į naujos statybos butą dažnai tereikia įsikelti ir gyventi. Tačiau tai tikrai ne vienintelius naujų namų privalumas. Paminėsime keletą tokių:

  • Patikrinti sprendimai arba stiprus žingsnis link ekologijos. Aukščiausia A++ energinė klasė, kokybiški klinkerio ir struktūrinio tinko fasadai, šildomos grindys, tvarios ir kokybiškos medžiagos – pliusai, kuriais pasižymi naujos statybos butai. Jaukumas ir patogumas – neabejotinas tokių namų tandemas.
  • Iš anksto apgalvotas patogumas. Tikriausiai visi žinote senos statybos namus, kuriuose į penktą aukštą reikia kulniuoti patiems? Šiuolaikiškuose pastatuose įrengti liftai išgelbės nuo tokio nepatogumo, net jeigu gyvensite antrame ar trečiame aukšte. Požeminėje aikštelėje po namu patogiai laikysite automobilį, vaikai saugiai žais sutvarkytoje dažnai net aptvertoje žaidimų aikštelėje, aplinkos švara ir tvarka rūpinsis samdomi darbuotojai, tad be jokių pastangų galėsite džiaugtis kiemo erdve be šiukšlių.
  • Protinga investicija. Naujo projekto aplinka su laiku  taps vis patrauklesnė, o aukščiausia kokybė ir tvarūs sprendimai ilgai išliks modernūs. Patikėkite, tokio buto kaina su laiku tik augs.

Jeigu svajojate savo namus projektuoti ir statyti kaip galima savarankiškiau, tuomet turėtumėte žinoti, jog egzistuoja galimybė nusipirkti būstą su  daline apdaila. Nors su kiekvienais metais auga pilnos apdailos butų paklausa, vis dar populiarūs yra butai ir su daline apdaila.  Dažnai naujuose butuose paliekamas tik grubus grindų sluoksnis. Jeigu turite išskirtinių reikalavimų grindų dangai, tuomet rinkitės tokį butą.  Dalinės apdailos butų sienos gali būti be apdailos, su išvedžiota elektros instaliacija ir sujungimais instaliacinėse dėžėse. Šiandien galima rasti  su langų angokraščiais be apdailos, be palangių. Taigi, jums tereikia gerai išstudijuoti savo poreikius.