Krepsinis

NBA krepšinis – profesionaliausias reginys krepšinio pasaulyje

NBA – tai Šiaurės Amerikos Nacionalinė krepšinio asociacija, kuri buvo įkurta dar 1946 m. Šioje profesionalioje Š. Amerikos krepšinio lygoje žaidžia tiek JAV, tiek ir Kanados krepšinio klubai. Kita vertus, šiuo metu Kanada NBA turi tik vieną krepšinio klubą, o tai reiškia, kad visi kiti klubai priklauso JAV. NBA yra pati populiariausia profesionalaus krepšinio lyga visame pasaulyje, kurioje žaidžia geriausiai apmokami sportininkai.

Šiandien NBA krepšinio lygoje žaidžia 30 krepšinio komandų. Žinoma, taip buvo ne visuomet. Pavyzdžiui, pradžioje, kuomet NBA susijungė su Nacionaline krepšinio lyga, joje žaidė tik 17 krepšinio klubų. Tačiau tai nebuvo mažiausias klubų skaičius. 1953 m. klubų skaičius sumažėjo net iki aštuonių. Kaip bebūtų, nuo 1979 m. NBA atsirado trijų taškų zona, o kelių naujų krepšininkų atėjimas į NBA padėjo šiai lygai išpopuliarėti, kadangi visa tai reikšmingai patraukė žiūrovų dėmesį. Be abejo, bene didžiausio populiarėjimo ši lyga sulaukė tuomet, kai 1984 m. į Čikago „Bulls“ komandą atėjo Maiklas Džordonas – legendinis krepšininkas. Jo dėka ši NBA komanda net 6 kartus tapo NBA čempionais.

Augantis NBA lygos populiarumas nulėmė tai, jog prie šios lygos ėmė prisijungti vis daugiau krepšinio komandų, todėl nuo 1988 m. NBA žaidžiančių klubų skaičius išaugo net iki 27. Taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vieno labai svarbaus fakto, kuris neabejotinai prisidėjo prie NBA lygos populiarumo ne tik JAV, tačiau ir visame pasaulyje. Tai įvyko 1992 m., kuomet Olimpinėse žaidynėse JAV rinktinė, kuri buvo sudaryta iš NBA krepšininkų, iškovojo pirmąją vietą.

Kaip bebūtų, tai neginčytinai yra pati profesionaliausia krepšinio lyga pasaulyje, kurioje žaidžia patys pajėgiausi ir profesionaliausi krepšininkai. Todėl tikrai nenuostabu, kodėl NBA atkrintamosios ar NBA finalas sulaukia tokio didelio žiūrovų susidomėjimo, o lažybos internetu krepšinio entuziastų pasirenkamos vis dažniau. Kiekvienas naujas NBA sezonas žiūrovams siūlo vis daugiau nepakartojamų akimirkų ir kvapą gniaužiančių rungtynių. Todėl jei jūs taip pat esate tikri krepšinio mėgėjai, turbūt stengiatės pro savo akis nepraleisti nei vieno rungtynių.