Mikroautobusų nuoma po Europą

Nusprendėte, kad jums vertėtų leistis į kelionę po Europą? Tačiau jūs nenorite rinktis tradicinio keliavimo būdo ir skirtingas Europos šalis aplankyti lėktuvu? Tuomet galite pasinaudoti mikroautobusų nuoma po Europą. Kadangi šiandien vis daugiau keliautojų renkasi keliones ant ratų, transporto priemonių nuomos paslaugų paklausa yra didžiulė. Tai sukuria ir didesnę tokių paslaugų teikėjų pasiūlą, kuri palengvina pasinaudojimą mikroautobusų nuoma.

Žinoma, kelionė mikroautobusu po Europą nėra tas pats, kas skristi lėktuvu. Tai yra gerokai ilgesnė ir labiau kompleksiška kelionė, kuriai reikia tinkamai pasiruošti. Lygiai taip pat labai svarbu pasirinkti ir tinkamą mikroautobusą bei išsiaiškinti, kokias sąlygas taiko tokių paslaugų teikėjai.

Kam leidžiama vairuoti išsinuomotą mikroautobusą

Ne kiekvienam vairuotojui yra suteikiama teisė vairuoti išsinuomotą mikroautobusą. Pirmiausia šių paslaugų teikėjai turi būti tikri, kad vairuotojas turės galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą (kadangi 8 ir 9 vietų mikroautobusus yra leidžiama vairuoti turint B kategorijos pažymėjimą) ir bent 2 metų vairavimo stažą. Vairuotojui gali būti taikomas ir bent 21 metų amžiaus reikalavimas. Todėl jei norite vairuoti išsinuomotą mikroautobusą, būkite tikri, kad šiuos reikalavimus atitinkate.

Tačiau jei jūs nuspręstumėte į kelionę po Europą mikroautobusu leistis su didesne nei 9 žmonių grupe, turėtumėte ieškoti 10 ir daugiau sėdimų vietų siūlančių mikroautobusų modelių, kuriuos nuomotis yra leidžiama tik su profesionaliu vairuotoju, už kurio paslaugas reikia mokėti papildomai

Kur galėsite vykti

Jei jūs planuojate kelionę po Europą, tuomet galėsite laisvai keliauti po visas Europos šalis. Tuo tarpu, jei jūs esate numatę aplankyti ir Baltarusiją arba Ukrainą, turėtumėte iš anksto apie tai informuoti mikroautobusų nuomos bendrovę ir gauti savininko įgaliojimą.

Ar mikroautobusai bus apdrausti

Leistis į kelionę po Europą jūs turėtumėte tik su techniškai tvarkingu mikroautobusu, kuris yra apdraustas privalomuoju civiliniu ir KASKO draudimu. Tokiu būdu galėsite keliauti saugiau ir jaustis ramiau, jei vis dėlto kelionėje jums tektų susidurti su nenumatytais sunkumais. KASKO draudimas apsaugo stichinės nelaimės ir žalos atlyginimo autoįvykio atveju bei tuomet, kai tenka susidurti su trečiųjų šalių neteisėta veikla.

Jei mikroautobusas būna apdraustas KASKO draudimu, įprastai tokį mikroautobusą išsinuomoję vartotojai savo kelionės metu gali pasinaudoti ir „Pagalbos kelyje“ paslauga, kuri galioja visoje Europos Sąjungoje. Todėl jei jūs keliausite po ES priklausančias šalis, pagalbos tarnyba jums galės pagelbėti bet kuriuo paros metu.

Tačiau šių paslaugų teikėjai savo klientams taiko ir užstato pateikimo reikalavimą. Užstatas šiuo atveju visuomet būna piniginis. Dažnai jis siekia 300 EUR sumą – tai suma, kuri yra lygi KASKO draudimo frančizei. Tuo tarpu, jei jūs nenorite mokėti užstato, galite pasinaudoti papildomu draudimu, kurio kaina visuomet yra nustatoma individualiai.