Maisto papildų nauda

maisto papildai sportuiPastaraisiais dešimtmečiais ypač išpopuliarėjo maisto papildai sportui. Vieniems, tai gali atrodyti kaip nereikalingas dalykas, kitiems – atvirkščiai. Klausimas kyla vienas: kaip yra iš tikrųjų? Daugumai aktyvių žmonių maisto papildai yra būtini, siekiant atstatyti organizmą po sunkių treniruočių, sporto salėse, arba tiesiog siekiant geresnės išvaizdos ir savijautos. Tinkamai subalansuoti maisto papildai gali padėti pasiekti geresnių sportinių rezultatų įvairiuose sporto srityse: bėgime, jėgos sporte, kultūrizme, kalistenikoje, lengvojoje atletikoje ir daugybėje kitų sporto šakų. Svarbiausia yra žinoti kokių maisto papildų jums reikia ir kaip juos varoti. Ilgų treniruočių entuziastai turėtų nepamiršti apie amino rūgščių būtinybę tam, kad maksimaliai išvengti raumenų irimo proceso ilgo fizinio krūvio metu, atletai, kurie augina liesą raumenų masę turėtų koncentruotis į baltyminius papildus, kreatinas – jėgos atletams ir tai tikrai ne viskas. Visi maisto papildai turi savo paskirtis ir vieta kiekvieno atleto racione.

Baltymai – viena iš pagrindinių maistinių medžiagų, kuri esminė norint sėkmingai auginti raumeninį audinį. Baltymai yra antra pagal kiekį medžiaga organizme po vandens, todėl jų svarba yra nenuginčijama. Baltymų yra kiekvienoje ląstelėje visi jie labai skirtingi ir reikalingi, nes atlieka skirtingas funkcijas: suteikia nagams, plaukams, raiščiams tvirtesnę struktūrą, padeda virškinti maistą, gerina imuninės sistemos veiklą, perneša deguonį, padeda tinkamai viso organizmo veiklai bei, žinoma, sudaro raumenis, kas yra aktualu kiekvienam atletui.

Amino rūgštys – baltymų molekulių sudedamoji dalis. Iš tam tikros kilmės baltymo gali išsiskirti daugybė įvairiausių amino rūgščių, kurios susijungdamos kartu į grandines sudaro pagrindines 22 amino rūgštis, kurios keliauja į raumenis ir kitas kūno vietas tam, kad užtikrintų tinkamą jų funkcionavimą. Kiekviena amino rūgštis yra atsakinga už tam tikras funkcijas. Sportininkams svarbiausios yra BCAA (šakotosios struktūros) amino rūgštys, nes jos atsakingos pagrinde už raumenyno veiklą. Jeigu paprasti baltymai, daugiausia gliutaminas, yra raumenų statybinė medžiaga, tai šakotosios struktūros amino rūgštys yra statybininkai, kurie rūpinasi, kad viskas raumenyse veiktų tinkamai ir būtų sukurta anabolinė terpė vystytis raumenims.

Riebalų degintojai – riebalų degintojai yra specialios paskirties papildai skirti padėti žmonėms atsikratyti nereikalingų kilogramų. Dažniausiai tokiose maisto papilduose yra tam tikrų savybių amino rūgščių kaip L-karnitinas arba tiesiog augalinių ekstraktų, kurie turi teigiamas savybes svorio metimo procese – žalosios kavos pupelės ir pan. Žinoma, riebalų degintojai nepadarys viso darbo už jus, bet tinkamai juos derinant su sportu ir mityba galima pasiekti išties gerų rezultatų.

Papildai svorio auginimui – tai yra maisto papildai, kurių sudėtyje pagrinde yra visų 3 svarbiausių medžiagų kompleksas: baltymų, angliavandenių ir riebalų. Norint sėkmingai auginti kūno masę yra būtina padidinti savo dienos kcal suvartojimo normą. Su šiuolaikine mityba, tai padaryti yra gan sudėtinga, todėl į pagalbą galima pasitelkti specialius angliavandeninius gėrimus, kurių sudėtyje būna ne tik daug angliavandenių, bet ir baltymų. Vartojant šio tipo maisto papildus surinkti papildomus 1000 kalorijų per dieną tampa ypač paprasta, ko pasekmė yra sėkmingas raumeninio ir bendro kūno masės indekso didėjimas.

Rinkoje yra ir daugybė kitokios paskirties maisto papildų: vitaminai, mineralai, kreatinas, HMB, energetikai ir pan., kurie yra reikalingi norint pasiekti geresnių rezultatų sporte arba tiesiog praturtinti maisto medžiagų šaltinius.