Logistika ir jos svarba krovinių pervežime

Logistika – itin svarbi sfera, kuri reikalinga materialinių srautų valdymui. Be jos neišsiverstų jokia krovinių pervežimo įmonė, todėl darbuotojai, galintys prižiūrėti visus prekių gabenimo procesus ir palaikantys komunikaciją su klientais – raktas į sėkmingai besivystančią ir augančią įmonę. Kokios šio mokslo šaknys ir kodėl logistika tokia svarbi krovinių pervežime? 

logistika

Kas yra logistika?

Logistika – tai gebėjimas valdyti, planuoti, organizuoti ir reguliuoti materialinius srautus, užtikrinant, kad viskas vyks sklandžiai nuo pat pirminio iki galutinio taško. Atsirandant krovinių gabenimo plėtrai ir veikiant tarptautinėms įmonėms, logistika įgauna ypatingą vaidmenį, nes jos veikla geriausiai derina verslo integraciją į rinką bei ieško optimalių valdymo sprendimų įvairiuose krovinių pervežimo paslaugos etapuose. Taigi, šioje srityje dirbantys specialistai yra atsakingi ne tik už sklandų krovinio pervežimą, bet ir už kitų sektorių veiklos priežiūrą, valdymą.

Logistikos atsiradimo aplinkybės

Šios specialybės poreikio atsiradimą lėmę keletas ekonominių ir socialinių veiksnių:

  • Srautų apimčių ir greičio didėjimas;
  • Komunikacinių technologijų plėtra;
  • Veiklos tapimas globalia.

Norint sutrumpinti prekių pristatymo laiką, gerinti informacijos perdavimą ir gavimą, bei siekiant užtikrinti aukščiausio lygio aptarnavimo kokybę, XXI amžiuje logistika įsitvirtino kaip viena mokslo šakų, apimančių gamybinę veiklą, pirkimą, tiekimą, finansus, informacines technologijas ir, žinoma, krovinių pervežimą.

Logistikos nauda

Samdant logistikos įmonę, gaunama geresnė transportavimo ir klientų aptarnavimo kokybė, todėl užsakovai sutaupo nemažai laiko ir pinigų, kurie būtų skiriami šioms problemoms spręsti. Kroviniai gabenami tiksliau, greičiau, pagal sudarytą grafiką. Tai leidžia stiprinti pozicijas rinkoje ir tinkamai sudėlioti išlaidas.

Jei transportavimas veikia sklandžiai ir pasirūpinama optimaliu kainos bei kokybės santykiu, tai turi didžiulę įtaką galutinei produkto kainai, todėl nuo šios veiklos priklauso ir pagrindinis įmonės tikslas – puikus santykis su klientu bei galimybė pasiūlyti konkurencingas kainas.

Taigi, logistika yra praktinis verslo instrumentas, leidžiantis siekti įmonės strateginių, taktinių tikslų, sukurti naujų įmonės konkurencinių pranašumų rinkoje. Šiuo metu būtų sunku rasti įmonę, užsiimančią gamyba ar prekių tiekimu, nebendradarbiaujančią su patikima logistikos įmone ar neturinčią skyriaus, kurio komanda rūpintųsi verslo plėtra ir efektyviu visų procesų sujungimu, siekiant bendro rezultato.