Lietuvoje populiariausias – mažas kreditas

Lietuvos finansų rinkoje nuolat vyksta pokyčiai, todėl juos stebint, galima daryti įvairias išvadas apie gyventojų poreikius, pasikeitusį gyvenimo būdą, uždarbį ir kitus dalykus. Neseniai pateiktoje statistikoje kalbama, jog Lietuvoje itin populiarėja greitas kreditas.

kreditaiNedidelė paskola trumpam laikui Lietuvos gyventojų ypač pamėgta finansinė paslauga. Toks skolinimosi būdas mūsų šalyje atsirado beveik prieš dešimtmetį, kuomet paskolų sugniuždyti gyventojai ieškojo galimybės pasiskolinti nedidelę sumą pinigų.. Finansinė krizė privertė ieškoti pinigų ne pas kaimyną, o finansines paslaugas teikiančiose bendrovėse. Taip išpopuliarėjo greitus kreditus išduodančios bendrovės, kurios ne tik greitai suteikė pinigus, bet ir buvo patikimos.

Ilgą laiką mitais ir legendomis pinami greitieji kreditai buvo murkdomi ir kaltinami dėl neatsakingo ir amoralaus verslo. Tačiau šiandienos rinkos pokyčiai rodo, kad greitieji kreditai yra tai, ko reikia mūsų rinkos dalyviams, o vidutinė lietuvių skolinimosi suma siekia kiek daugiau nei 100 eurų.

Mažieji ne tik greitieji

Labai dažnai žmonės mano, jog mažas kreditas tai tik tas, kurį suteikia smulkiojo kreditavimo bendrovės. Tačiau iš tiesų smulkiems kreditams išpopuliarėjus, nedidelę sumą pinigų pasiskolinti jau galima ir iš kai kurių didžiųjų Lietuvos bankų. Dažniausiai nedidelis kreditas neviršija 290 eurų. Toks kreditas gali būti suteikiamas ir banko.

Kai kuriems žmonėms daugiau pasitikėjimo kelia komerciniai bankai, nes tai jau ilgą laiką rinkoje gyvuojantis verslas. Dažniausiai bankų klientai yra lojalūs ir patenkinti banko teikiamomis paslaugomis bei siūlomais įkainiais. Todėl kai bankai nusprendė teikti mažesnių sumų kreditus, nemažai gyventojų apsidžiaugė.

Legendos kelia baimes

Nors turbūt kiekvienam yra tekę atsidurti situacijoje, kuomet pinigų itin reikia, o jų nėra, skolintis iš finansų rinkos žaidėjų išdrįsta ne visi. Lietuvoje vis dar gajos įvairios legendos apie greitą skolinimąsi, todėl kai kurie žmonės į nedidelius kreditus vis dar žiūri skeptiškai. Tačiau vertėtų prisiminti, jog šalyje jau galioja ir nuolat prižiūrimi atsakingo skolinimosi principai.

Ne tik smulkiųjų kreditų bendrovių, bet ir didžiųjų šalies bankų suteikiamas kreditas turi būti atsakinga ir paskaičiuota paslauga. Žmonėms negalima suteikti kredito, jei jo įmoka viršija 40 proc. tvarių kliento pajamų. Be to, suteikiant kreditus visuomet yra tikrinamas žmogaus mokumas, jo finansinė padėtis ir kiti įsipareigojimai Atsakingos ir sąžiningai dirbančios įmonės kreditus suteikia tik tiems žmonėms, kurie pagrįstai skolinasi ir turi galimybę pinigų grąžinti.