Lavinamieji žaislai: kaip juo rinktis?

zaislaiŽaislai yra vienas iš tų elementų, be kurių neįsivaizduojami vaikystė. Ir iš tiesų,  ko gero, dažnas suaugęs sutiktų su faktu, jog vaikystė be žaislų, nebūtų buvusi tokia įdomi, įspūdinga bei turininga. Taigi, belieka tik pridurti, jog žaislai iš tiesų suvadina svarbų vaidmenį kiekvieno vaiko gyvenime, o kol kas pasakysime, kad zaislai atlieka įvairius vaidmenis: jie ne tik  yra skirti pramogai,  bet ir  lavina vaikus. Būtent apie lavinamuosius žaislus šį kartą pakalbėsime plačiau  – pasidomėsime, kaip išsirinkti.

Vienas svarbiausių veiksnių – vaiko amžius

Ar žinote, koks yra  pats svarbiausias veiksnys, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį tuo atveju, jei ruošiatės įsigyti šios rūšies žaislų? Jei jus domina lavinamieji žaislai, tokiu atveju, vienas svarbiausių dalykų, į kurį verta atkreipti dėmesį yra vaiko amžius. Kodėl tai taip svarbu? Viskas labai paprasta – visi lavinamieji žaislai yra skirti tam tikro amžiaus vaikams, taigi,  labai svarbu parinkti tinkamą žaislą – jei 4 – erių metų atžalai nupirksite lavinamąjį žaislą, kuris skirtas 7 – erių metų vaikams, natūralu, jog naudos iš to neturėsite.

Svarbūs ir vaiko pomėgiai

Vis dėlto, egzistuoja ir dar vienas veiksnys, kuris taip pat  yra ne ką mažiau svarbus nei pirmasis. Tai- vaiko pomėgiai. Reikia akcentuoti, jog šiuo metu  lavinamieji žaislai sudaro labai didelį asortimentą ir kone visi atitinka tam tikrus poreikius. Taigi, belieka tik pridurti, jog jei norite, kad jūsų vaiko žaislų kraitelį papildytų lavinamieji žaislai, nepamirškite tiksliai įvardinti ir atžalos pomėgių bei rinktis juos atitinkančius žaislus. Kodėl verta  tai daryti?  Viskas labai paprasta – jei žaislas atitiks vaiko pomėgius, jis sukels kur kas didesnį susidomėjimą.

Taigi,  belieka tik apibendrinti, jog tuo atveju, jei pirksite lavinamuosius žaislius, svarbiausi dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, yra: vaiko amžius bei jo pomėgiai.

Žaislai vaikams iki 3 metų: kokius rinktis?

Vos tik pradedama kalbėti apie vaikus, atsiranda labai daug temų, kurias būtina aptarti: nuo ugdymo įstaigų parinkimo, iki tinkamiausio šampūno, nuo skaniausių košių receptų iki būdų, kaip turiningai praleisti laisvą laiką. Žaislai – dar viena tema, kurios sunku išvengti tuo atveju, jei kalbame apie vaikus. Apie žaislus kalbėti būtų galima valandų valandas, kadangi svarbios informacijos yra labai daug. Savaime suprantama, būtų sunku visą ją sutalpinti viename tekste, todėl šį kartą aptarsime tik vieną aspektą – pasidomėsime, kaip išrinkti žaislus vaikams iki 3 metų.

Pirmiausia pasidalinsime pastebėjimais, kaip išrinkti žaislą vaikui iki 1 –erių metų amžiaus. Kokia yra tokio amžiaus vaiko dienotvarkė, nuspėti nesunku – didžiąją dalį paros sudaro miegas. Vis dėlto, praėjus keliems mėnesiams po gimimo, kūdikis sparčiai pradeda domėtis jį supančiu pasauliu, todėl ir žaislai tampa svarbia dalimi. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, jog kūdikiui iki 6 mėnesių amžiaus puikiai tiks įvairių formų, ryškių spalvų, garsus leidžiantys žaislai. Trumpai tariant, tiks viskas, kas yra spalvota bei leidžia garsus. Savaime suprantama, reikėtų rinktis stambius, neįmantrių formų žaislus.

Na, o dabar – pats metas aptarti, kokie žaislai yra tinkamiausi 1 – 3 metų amžiaus vaikams. Specialistai teigia, kad tokio amžiaus mažyliams ypač yra naudingos smėlio dėžės, kadangi būtent jose vaikai gali  atlikti įvairius veiksmus; nuo smėlio pyragų kepimo iki smėlio kabinimo, nuo važinėjimosi mašinėlėmis iki figūrų lipdymo. Didelės kaladėlės – tai dar vienas žaislas, kuris taip pat puikiai tiks tokio amžiaus vaikams. Žaidimas jomis- puiki galimybė lavinti pusiausvyrą, judesius, pažinti spalvas.

Taigi, jei jūsų  laukianti užduotis yra išrinkti žaislą vaikui iki  3 metų, tikimės, kad šiame tekste pateiktos įžvalgos buvo iš tiesų naudingos, belieka tik pradėti tinkamiausio žaislo paieškas.