Laidojimas ir laidojimo paslaugos: kaip suplanuoti orų atsisveikinimą?

Mirties tematika yra skaudi tema daugeliui iš mūsų. Tikriausiai todėl, daugelio apklausų duomenimis, tik mažuma Lietuvos gyventojų yra kalbėję ar surašę planus artimiesiems apie jų laidotuves. Taip pat tikėtina, kad kada nors suplanuosite kurio nors savo šeimos nario laidotuves, todėl turite žinoti, kaip priimti protingus sprendimus. Štai keletas patarimų, kurie jums padės.

  1. Sužinokite, ką apima laidojimo paslaugos.

Norėdami planuoti laidotuves, turite žinoti, kas vyksta per jas, kaip atrodo šarvojimas ir laidojimas. Yra trys bendrieji komponentai: kūno paruošimas, ceremonijos surengimas ir palaidojimo tvarkymas. Kiekvienam iš šių aspektų yra daugybė pasirinkimų. Balzamavimas ar kremavimas? Pilnas aptarnavimas laidojimo namuose, prie kapo? Laidojimas žemėje ar kape, o gal pelenų išbarstymas kur nors reikšmingoje vietoje?

  1. Planuokite iš anksto, bet nemokėkite iš anksto

Laidojimo namai parduoda planus, kurie žada geresnius tarifus, jei pirksite paketą dabar, likus keleriems metams iki mirties. Nedarykite to. Laidojimas gali būti suplanuotas iš anksto be išankstinio mokėjimo. Planavimas nėra tas pats, kas išankstinis apmokėjimas.

Išankstinio mokėjimo trūkumas yra tas, kad jūsų padėtis gali pasikeisti nuo mokėjimo iki mirties. Laidotuvių namai baigia veiklą, todėl niekas nepalieka gerbti jūsų įsigyto plano. Arba galite mirti mieste, esančiame toli nuo to, kur sumokėjote už laidotuves ir sklypą. Daug geresnis būdas sutaupyti pinigų yra palyginti parduotuvę mirties metu.

Jei nerimaujate, kad užteks pinigų apmokėti laidotuvėms ir padengti kitas laidojimo paslaugos, susikurkite mokėjimo mirties atveju sąskaitą. Tai banko sąskaita, leidžianti asmeniui, kurį nurodėte naudos gavėju, gauti pinigus į sąskaitą, kai jūs mirštate. Idėja yra tokia, kad jūsų gavėjas panaudos pinigus jūsų laidotuvėms apmokėti. Mirties atveju apmokėta sąskaita veikia taip pat, kaip įprasta banko sąskaita, todėl galite reguliariai įnešti indėlius į ją, kol esate gyvas.

  1. Išsiaiškinkite vidutines išlaidas

Pažiūrėkite, kiek kainuoja laidojimo paslaugos (skirtingi namai siūlo skirtingas kainas), kad suprastumėte, kiek galite mokėti savo vietovėje už viską – nuo karsto iki paskutinio važiavimo katafalku į kapines.

  1. Supraskite paketo pasiūlymą

Laidotuvių namai parduoda prekių ir paslaugų paketus, kad laidojimas būtų paprastesnis. Tačiau kartais į juos įtraukiama daugiau paslaugų, nei Jums norisi. O kitais kartais jie neturi visų norimų prekių ir paslaugų. Pavyzdžiui, antkapinis paminklas ir kapinių sklypas gali būti neįtraukti į paketą. Iš anksto paprašykite detalaus sąrašo su kiekvienos paslaugos ar prekės kainomis.