Kokią funkciją atlieka hidroizoliacija?

Hidroizoliacija yra skirta apsaugoti paviršius nuo drėgmės tiek iš išorės, tiek ir pačiose patalpose. Dažniausiai ir praktiškai visuomet tai atliekama vonios kambaryje, pirtyje, kurioje yra ganėtinai daug drėgmės, taip pat patalpose, kuriose yra padidėjusi vandens išsiliejimo rizika. Hidroizoliaciją verta atlikti ir pagalbinėse patalpose, ypatingai, jeigu naudojami prietaisai ar tokia buitinė technika, kaip skalbimo mašina.

Hidroizoliacija daroma ir pamatams, siekiant apsaugoti pamatą, o tuo pačiu ir patį namą, nuo drėgmės iš aplinkos. Neretai būtina priemonė antrame aukšte esantiems balkonams, po kuriais yra vidaus patalpa. Tuo tarpu vidaus patalpose nuo drėgmės saugoma grindų ir sienų danga, bute tai reikšminga ir dėl žemiau esančių butų apsaugos. O jeigu grindyse yra įrengtas vandens nuvedimas, hidroizoliacija yra tiesiog būtina.

Pasak shop.remmers.lt atstovų, geriau hidroizoliacija yra nei jos nėra. Ši papildoma apsauga tikrai dar niekam nepakenkė, o esant poreikiui apsauga garantuota. Netgi tose vietose, kuriose yra praustuvas, aplink jį hidroizoliaciją vertėtų atlikti. Ji apsaugo sienas bei grindis nuo įmirkimo, o vėliau ir pelėsio atsiradimo. Tiesa, hidroizoliaciją reikia atlikti itin kruopščiai, visas paviršius turi būti tolygiai padengtas be jokių tarpelių. Kitaip pastangos apsaugoti dangą nuo drėgmės bus bevaisės arba nesuteiks šimtaprocentinės apsaugos.

Hidroizoliacijos priemonių yra skirtingų rūšių, gali būti tepama, purškiama medžiaga arba hidroizoliacinė danga. Kiekviena iš jų atspari vandens poveikiui, šilumai, šalčiui ir kitiems veiksniams. Paprastai šios dangos pasižymi puikiu sukibimu su įvairiais paviršiais, greitu džiūvimu, yra elastinga, atspari tempimui. Tokia danga puiki rišamoji medžiaga esant įtrūkimams, vėliau ant jos gali būti atliekami tinkavimo ar dažymo darbai.

Pasirinkus patikimų gamintojų produktus, galima tikėtis maksimalios apsaugos, o jų saugumas sveikatai taip pat neabejotinas.