Kodėl naudinga turėti internetinę parduotuvę?

Elektroninė parduotuvė suteikia galimybę automatizuoti pardavimus bei tiesiogiai užsisakyti norimas prekes bei paslaugas. Pagrindinis privalumas turint elektroninę parduotuvę yra tai, jog klientai gali apsiprekinti bet kuriuo paros metu ir bet kurią savaitės dieną. Prekyba nereikalauja bendravimo su klientais: nereikia priimti skambučių ar atsakinėti el. laiškų, kad patvirtinti paslaugų ar prekės įsigyjimą. Taip pat internetinė parduotuvė patogi tuo, jog galima patalpinti didesnį prekių asortimentą, pridėti kategorijas, prekių pasirinkimus pagal tam tikrus parametrus: spalvą, dydį, medžiagos sudėtį, kilmės šalį ir pan. Turint elektroninę parduotuvę prekybą galima vystyti ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje. Internetinių parduotuvių kūrimas pagrįstas automatiniu sąskaitų išrašymu, kas itin sutaupo laiko tiekėjams, taip pat tokio tipo parduotuvėje galima automatiškai apskaičiuoti apyvartą, suplanuoti nuolaidas, patogiau pritaikyti reklamos galimybes. Dar vienas didžiulis pliusas turint elektroninę parduotuvę – automatinis likučio skaičiavimas. Šio įrankio pagalba galima stebėti prekių likutį bei nusistatyti, jog sistema automatiškai informuotų, kai prekių likutis, pavyzdžiui – 5 vienetai.

Taigi akivaizdu, jog internetinė parduotuvė turi itin daug naudingų dalykų. Pradedant nuo patogumo bei nuolatinio prekių ar paslaugų pasiekiamumo klientui ir baigiant daug lengvesniu tiekėjo prekių kiekio ar apyvartos apskaičiavimu.

Kaip kuriama elektroninė parduotuvė?

Elektroninė parduotuvė dažniausiai kuriama per WordPress bei Woocommerce programas. Pastarosios suteikia plačias galimybes pasirinkti patrauklų ir išskirtinį dizainą. Kuomet nuspręsta dėl dizaino, yra sukeliamos prekės ir koreguojami kiti elektroninės parduotuvės parametrai, tokie kaip prekių išdėliojimas, kategorijų kūrimas, atsiskaitymo būdai, prekių pristatymo būdai bei prekių pasirinkimo variantų kūrimas.

Kiek kainuoja ir kiek laiko trunka internetinių parduotuvių kūrimas?

Paprastai, Lietuvos rinkos kainomis internetinių parduotuvių kūrimas prasideda nuo trijų ar keturių šimtų eurų ir gali siekti daugiau nei keletą tūkstančių. Kaina priklauso nuo internetines parduotuvės kūrėjų įmonės, turimų prekių kiekio, dizaino pasirinkimo, kategorijų ar parametrų skaičiaus ir panašių galimai įtakojančių faktorių.

Kalbant apie sukūrimo laikotarpį – internetinių svetainių kūrimas trunka nuo trijų savaičių iki keletos mėnesių (priklauso nuo projekto apimties).