Kodėl mano vokiečių aviganis pleiskanoja?

Kodėl mano vokiečių aviganis pleiskanoja? Vokiečių aviganiai gali pleiskanoti dėl įvairių priežasčių, susijusių su sveikata ir aplinka.  Vokiečių aviganiams pleiskanos atsiranda dėl odos ar kailio problemų.  Šios odos ir kailio problemos gali kilti iš įvairių vietų, o pleiskanos yra sveikatos problemos simptomas.

Atradus pagrindinę problemą ir ją pašalinus, vokiečių aviganių pleiskanos turėtų išnykti.  Odos ir kailio problemos gali būti lengvos, pavyzdžiui, sausumas, arba sunkesnės, pavyzdžiui, genetinis Seborėjos sutrikimas.

Potencialiems vokiečių aviganių šeimininkams dauguma pleiskanų yra lengvos ir lengvai pašalinamos.  Jei jie uoliai prižiūrės šuns kailį ir odą, pleiskanos gali likti praeityje.

Kas yra pleiskanos?

Pleiskanos – tai negyvos odos ląstelės, kurios patenka į vokiečių aviganio kailį, kaip ir mes galime turėti pleiskanų.  Jei šuns kailis šviesus, šeimininkui gali būti sunkiau pastebėti pleiskanas.

Jei šuns kailis tamsesnis arba kailio spalvos mišinys, kaip vokiečių aviganio, tai pastebima.  Pleiskanos taip pat pastebimos ten, kur šuo miega ir guli, lovoje, svetainėje ant sofos ir šeimininko glėbyje.

Pleiskanų atsiradimą lemia daugybė priežasčių, įskaitant odos sudirginimą, stresą, aplinkos problemas ir sveikatos sutrikimus.  Pačios pleiskanos nėra sveikatos būklė, o tik kažko kito, kas vyksta su vokiečių aviganiu, simptomas.

Jei vokiečių aviganis patiria stresą arba yra nervingas, tai gali pasireikšti pernelyg dideliu laižymusi ar kramtymu.  Toks laižymas ir kramtymas gali sukelti odos sausumą ir galiausiai pleiskanas.

Stresas gali pasireikšti ir kitu elgesiu, pavyzdžiui, pernelyg dideliu lojimu ir draskymusi, todėl šeimininkai turi būti atidūs.

Jei vokiečių aviganio namuose yra sausas oras, tai taip pat gali sukelti pleiskanų atsiradimą, tačiau tai lengvai pašalinama.  Toks sausumas gali atsirasti dėl to, kad vokiečių aviganiai per daug kondicionuoja orą arba šildosi patalpose, o šviežio lauko oro nepakanka.

Vokiečių aviganio mityba ir priežiūra taip pat gali būti pleiskanų atsiradimo priežastis.  Pasitarę su veterinarijos gydytoju, kad užtikrintumėte, jog jie gautų tinkamą šunų maistą ir tinkamą šampūną, galite greitai atsikratyti šio simptomo.

Veterinarijos gydytojas taip pat gali nustatyti, kaip dažnai maudyti vokiečių aviganį. Per dažnas maudymas gali turėti įtakos jų odai ir kailiui.

Ar pleiskanos gali būti vokiečių aviganio sveikatos problemų požymis?

Taip, pleiskanos gali būti vokiečių aviganio sveikatos sutrikimo požymis.   Erkės gali sukelti tai, kas ant vokiečių aviganio odos atrodo kaip pleiskanos.

Atidžiai apžiūrėję šunų šeimininkai pastebės, kad balti taškeliai, kurie atrodo kaip pleiskanos, juda.  Šios vokiečių aviganiams būdingos „vaikščiojančios pleiskanos“ gali kelti nerimą, tačiau apie tai būtina pasitarti su veterinarijos gydytoju.

Šios erkės gali pažeisti ir kitas vokiečių aviganių kūno vietas, įskaitant nosies ertmes, veidą ir ausis.  Jos taip pat gali užšokti ant šeimininkų ir kitų aplink vokiečių aviganį esančių žmonių, sukeldamos odos sudirgimus. Seborėja yra genetinė sveikatos būklė, kuria dažniausiai serga vokiečių aviganių veislės šunys.  Ji gali pasireikšti jau nuo pusantrų metų amžiaus ir gali kartotis visą vokiečių aviganio gyvenimą. seborėja pasireiškia tada, kai odos liaukos gamina daugiau riebalų.  Dėl šio riebalų pertekliaus oda pleiskanoja, niežti ir pleiskanoja, taip pat gali būti paraudusi ir sudirgusi.  Būklė gali būti riebi arba sausa, sukelianti tokius pat pažeidimus.Paprastai šunims, ypač vokiečių aviganiams, būdingas šios būklės kvapas.

Seborėja gali būti labai nemaloni šuniui, o šuniui ir šeimininkui gali sukelti daugiau problemų, nes gali atsirasti kitų infekcijų.  Šiai būklei būtina veterinarijos gydytojo priežiūra, kad vokiečių aviganiui būtų užtikrinta geriausia sveikata visą gyvenimą. Vokiečių aviganių pleiskanas sukelia hormonų pusiausvyros sutrikimai, parazitai, alergijos, infekcijos, oro sąlygų pokyčiai, nutukimas ir šuns sunkumai tinkamai save prižiūrėti.

Kaip gydyti vokiečių aviganių pleiskanas?

Vokiečių aviganių pleiskanų gydymas prasideda nuo tinkamos diagnozės, kodėl jie susiduria su šia problema.  Ši diagnozė greičiausiai prasidės nuo jų odos ir kailio apžiūros, siekiant nustatyti, ar ją sukelia sausumas, purvas ir nešvarumai.  Šią apžiūrą reikėtų atlikti juos maudant.

Ištyrus jų mitybą, aplinką ir streso lygį, šeimininkas galės nustatyti, ar priežastis gali būti išoriniai veiksniai.  Pakeitimai gali apimti daugiau vandens, mažesnį saulės, karščio ar oro kondicionieriaus perteklių arba tiesiog mitybos pakeitimą.

Atlikus šiuos paprastus veiksmus priežasčiai nustatyti, geriausia suplanuoti kelionę pas veterinarijos gydytoją, jei nieko nerandama.  Jis padės nustatyti teisingą diagnozę, ar pleiskanų priežastis yra aplinkos, elgesio, ar medicininės problemos.

Pakeliui šeimininkas norės būti supratingas ir kantrus su šunimi ir savimi.  Rasti pleiskanų žvynelius ant savo pečių gali būti pakankamai varginantis dalykas, o ką jau kalbėti apie tai, kad pamatę juos ant savo šuns jaučiamės bejėgiai ir tiesiog norime, kad jis jaustųsi geriau. Deutsche Schäferhunde