Keli faktai apie daugelio mėgstamą sporto pasaulį

Sporto pasaulis yra labai didelis, todėl visiškai nenuostabu, kad sporto statymų rinka taip pat nuolatos plečiasi ir sulaukia didžiulio vartotojų dėmesio. Todėl būtų įdomu pateikti daugiau faktų apie sporto lažybų pasaulį.

Vyrai lažybose dalyvauja dažniau nei moterys

Statistika rodo, kad apytiksliai 11 % visų šiuolaikinių interneto vartotojų yra aktyvūs lošėjai. Taip pat skaičiuojama, kad daugiau nei 80 % lošėjų šiuo metu yra vyrai. Kita vertus, nepaisant tokio vyrų dominavimo šioje rinkoje, vis dėlto pastaraisiais metais yra pastebima, jog sparčiai auga ir moterų skaičius. Įdomu ir tai, kad vidutinis lošiančio žmogaus amžius yra virš 30 metų. Tuo tarpu jaunesnio amžiaus vyrai yra labiau linkę tapti priklausomais nuo lošimų – tiesą sakant, tikimybė net 7,5 karto didesnė nei moterų atveju.

Vos vienos rungtynės gali sugeneruoti milijardus dolerių

„Supertaurė“ (angl. „Super Bowl“) yra kasmetinės Nacionalinės futbolo lygos atkrentamųjų varžybų finalo rungtynės, kurios vyksta JAV. Tai yra rungtynės, į kurias susirenka ir kurias stebi milijonai žiūrovų. Be to, įdomu tai, kad nepaisant to, kaip besiklostytų rungtynės, už vienas ar kitas komandas besilažinantys vartotojai būna ypatingai aktyvūs.

Statistika rodo, kad iki „Supertaurės“ rungtynių 1 iš 10 suaugusiųjų JAV (arba apytiksliai 22,7 mln. žmonių) planuoja dalyvauti vienokios ar kitokios formos lažybose, kai yra kalbama apie būsimus „Supertaurės“ rungtynių nugalėtojus. Tai reiškia, kad sumos, kurios yra pastatomos lažinantis, tokiu atveju būna įspūdingos. Amerikos azartinių žaidimų asociacija skaičiavo, kad „Supertaurė LIII“ sugeneravo apytiksliai 6 milijardus USD vos per 60 min. trukmės futbolo rungtynes. Taigi, šie skaičiai labai akivaizdžiai parodo, kiek daug žmonių nevengia dalyvauti sporto lažybose.

Vos vieno statymo rezultatas

Kiekvienas žmogus žino, kas yra legendinis Tiger Woods. Tačiau nepaisant jo didelių pasiekimų, „Major“ serijos golfo turnyre jis nebuvo laimėjęs net 11 metų iš eilės. Po įvykusio skyrybų skandalo jo karjera vis sparčiau ritosi žemyn. Be to, jis buvo patyręs ir keletą nugaros traumų bei jam buvo atlikta ne viena operacija. Tačiau 39 metų James Adducci vis dar tikėjo šiuo legendiniu sportininku ir manė, kad dar išaus jo šlovės akimirka.

Taigi, kartą šis žmogus pardavė šiek tiek savo turėtų akcijų ir gautus 85 000 USD panaudojo atlikdamas statymą ir tikėdamas, kad Tiger Woods laimės penkioliktą „Major“ serijos golfo turnyrą. Koeficientas buvo 14 prie 1. Akivaizdu, kad daugelis žmonių nesitikėjo, jog šis sportininkas galėtų laimėti. Turbūt nereikia nė sakyti, kas laimėjo šį turnyrą. Taip, tai dar kartelį pavyko padaryti Tiger Woods! Tuo tarpu Adducci laimėjo 1,2 mln. USD – daugiau nei bet kuris kitas šio turnyro dalyvis (išskyrus patį Tiger Woods).

Adducci taip pat teigė, kad tai buvo jo pirmoji penkiaženklė suma, pastatyta ant sporto įvykio. Žinoma, šis laimėjimas iš tikrųjų yra labai įspūdingo dydžio, tačiau jis tikrai nėra vienintelis. Kasmet galima matyti ne vieną skambią antraštę, kurioje minimi labai dideli laimėjimai, tačiau dauguma žmonių nori išlikti anonimais – ir tai yra suprantama, juk jų laimėtos sumos būna septynženklės. Kaip bebūtų, reikia suprasti, kad tai yra azartiniai žaidimai ir nei vienas sporto lažybų dalyvis neturi jokios galimybės būti visiškai tikras dėl to, kaip pakryps vienų ar kitų sporto rungtynių eiga ir kaip baigsis rungtynės. Be to, papratai žiniasklaidoje yra kalbama tik apie laimėtas dideles sumas, tačiau apie didžiulius pralaimėjimus dažniausiai yra nutylima, todėl tikrai nereikėtų apsigauti ir susidaryti klaidingą nuomonę.

Daugiau patarimų ir informacijos galima rasti internete.