Keksiukai: ar žinojote, kad…

Keksiukai

Ar žinote, kurioje pasaulio šalyje keksiukai yra patys populiariausi? Taip, turbūt nesunku nuspėti – tai yra Jungtinės Amerikos Valstijos. Jose kasmet suvalgoma daugiau nei 800 mln. keksiukų! Be to, JAV taip pat galima rasti ir keksiukų „bankomatus“ – tik pastarieji vartotojams 24 val. per parą išduoda ne pinigus, o pačius įvairiausius keksiukus. Per pastarąjį penkmetį keksiukai tiesiog sudrebino kulinarijos pasaulį – ir tikrai nėra dėl ko stebėtis! Keksiukų įvairovė yra daugiau nei didelė – nuo klasikinių (vanilinių), iki labai saldžių (karamelinių) ar neįprasto skonio (jelapeno ir čederio). Trumpiau tariant, keksiukų užtenka ne tik kiekvienam iš mūsų, tačiau jų asortimentas taip pat gali lengvai patenkinti net ir pačių išrankiausių vartotojų skonį.

Taigi, ar žinojote, kad…

  • …13 nuotakų savo vestuvėse pasirenka patiekti ne vestuvinį tortą, o tradicinius keksiukus? Kadangi keksiukų įvairovė yra didžiulė ir šiuolaikiniai keksiukų gamybos ekspertai gali pagaminti bet kokios rūšies ir skonio keksiuką, vestuvėse tai tampa labai puikiu, nors kai kuriems vartotojams ir neįprastai atrodančiu, pasirinkimu.
  • …terminas „keksiukas“ devyniolikto amžiaus pabaigoje buvo naudojamas apibūdinti pyragą, kuriam naudojami ingredientai buvo matuojami puodeliais?
  • …britiški keksiukai angliškai yra vadinami pakankami neįprastai – tai fėjų keksiukai (angl. „fairy cakes“). Tačiau jie skiriasi ne tik pavadinimu. Fėjų keksiukai, lyginant juos su tradiciniais amerikietiškais, yra lengvesni ir ne tokie sotūs. Trumpiau tariant, jie nėra tokie kaloringi kaip amerikietiški, nes ant jų viršaus nėra dedama daug glajaus ar kitų pagardų.
  • …„Hostess CupCakes“ yra patys populiariausi keksiukai pasaulyje, kurie pradėti gaminti dar 1950 m. Vietoje to, kad kompanija gamintų didelius pyragus, jie nusprendė gaminti keksiukus, kadangi jų gamybai reikėjo mažiau laiko. O tai reiškia, kad per dieną galima pagaminti kur kas daugiau. „Hostess“ konvejeris per vieną valandą gali pagaminti net 11 000 keksiukų.
  • …pats didžiausias keksiukas pasaulį „išvydo“ 2009 ir sumušė pasaulio rekordą. Žinoma, toks keksiukas vargiai tiktų jūsų šventei – net ir užkietėjusiam smaližiui 2 mln. kalorijų yra neįsivaizduojamas kiekis.