Kapinės, laidojimo namai ir kt.

Kapinės Vilniuje Turbūt ne kartą girdėjote, kad įprastai laidojimo namuose yra užimtos bene visos vietos. Trumpiau tariant, yra labai didelė šių paslaugų paklausa. Ne veltui pakankamai dažnai galime pastebėti atsidarant naujus laidojimo namus, siūlančius daugiau šarvojimo salių ir papildomų vartotojams aktualių paslaugų.

Kita vertus, nepaisant didelio laidojimo namų pasirinkimo, žmonėms, kuriems tenka susidurti su artimojo netektimi, reikia nuspręsti, kurie paslaugų teikėjai galėtų suteikti profesionaliausias paslaugas. Be abejo, visuomet galite kreiptis į savo draugus ar pažįstamus, kuriems galbūt jau yra tekę naudotis vienų ar kitų laidojimo namų teikiamomis paslaugomis. Jie galėtų patarti ir pasufleruoti, ką vertėtų pasirinkti. Priešingu atveju, jei tokios galimybės neturite, tuomet rekomenduojama pasinaudoti internetu, kuriame visuomet gausu įvairių vartotojų atsiliepimų, kurie neretai padeda lengviau apsispręsti.

Jei įdomu, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis laidojimo namus, vienareikšmiškai atsakyti nebūtų galima. Tai labai priklauso nuo kiekvieno vartotojo išskirtinių pageidavimų. Galbūt vieniems aktualiausia yra labai didelė šarvojimo salė, kurioje galėtų tilpti daugybė žmonių. Tuo tarpu kiti didesnį dėmesį gali skirti papildomoms paslaugoms, kurios padeda palengvinti visą laidojimo procesą.

Žinoma, kad ir kokius laidojimo namus bepasirinktumėte, turite labai gerai apgalvoti kiekvieną laidojimui skirtą užduotį. Pavyzdžiui, kokį karstą pasirinksite anapilin iškeliavusiam jūsų artimajam? Tai bus didelis ir prabangus ar pakankamai kuklus karsto modelis? Taip pat, kokios kapinės Vilniuje (http://www.paminklai.lt/) bus pasirinktos laidotuvėms? Jei to dar nespėjote padaryti – suskubkite. Be abejo, dėl šio klausimo taip pat visuomet galite kreiptis į laidojimo namų specialistus, kurie kiekvienam vartotojui padeda išspręsti visus svarbiausius klausimus. Suprantama, kad vienose ar kitose kapinėse jau galite turėti laisvą vietą, kurioje planuojate palaidoti velionį, tačiau jei tokios vietos nėra – ją teks įsigyti.

Galiausiai, kai velionis bus laidotas, reikėtų užsakyti ir kapo paminklą. Jei laidosite sostinėje, tuomet paminklų srities specialistai jums pasiūlys vieną iš didžiausių pasirinkimų. Rekomenduojama šią užduotį išspręsti kuo anksčiau. Nesupraskite klaidingai, paminklai statomi praėjus apytiksliai vieneriems metams po laidotuvių, tačiau patį paminklo užsakymą galite pateikti kur kas anksčiau.