Kaip galime panaudoti eterinius aliejus

Eteriniai aliejai

Kiekvienas žinome, kas yra eteriniai aliejai. Neabejotinai per savo gyvenimą esame išbandę bent vieną iš jų. Tačiau nepaisant didelio populiarumo, kuriuo pasižymi eteriniai aliejai, ar tikrai kiekvienas galime pasigirti žinantys, kokias problemas jie padeda išspręsti ir kokiais atvejais juos yra efektyviausia pasitelkti? Taigi, kad viskas būtų paprasčiau, pateiksime keletą eterinių aliejų panaudojimo būdų.

  • Puikus natūralus valiklis: norint pasigaminti natūralų įvairiems paviršiams valyti puikiai tinkantį valiklį, tereikia tarpusavyje sumaišyti kelis lašus citrinų ir arbatmedžio eterinių aliejų, įpilant visą tai į šiltą vandenį. Tai taip pat tobulai veikia kaip natūrali dezinfekcinė priemonė.
  • Natūralus vabzdžius atbaidantis pagalbininkas: nemaža dalis žmonių eterinius aliejus taip pat pasitelkia ir siekdami atbaidyti įvairius įkyrius vabzdžius. Tokios natūralios priemonės labai puikiai pasitarnauja uždarose patalpose.
  • Eteriniai aliejai oro gaivinimui: jei norite, kad jūsų namuose ar darbinėje aplinkoje būtų gaivus ir šviežias oras, į pagalbą pasitelkite eterinius aliejus. Difuzoriaus ir cinamonų eterinio aliejaus dėka išvalysite orą ir pašalinsite iš jo įvairias kenksmingas bakterijas.
  • Eterinius aliejus galima naudoti ir skalbiant: namų šeimininkės žino, kad dešimt ar dvidešimt lašų joms patinkančio eterinio aliejaus įlašinimas į skalbimo mašiną padeda pasiekti norimą rezultatą. Tai ne tik natūraliai pašalina įvairias bakterijas, tačiau taip pat skalbiamiems drabužiams suteikia labai malonų kvapą.
  • Eterinius aliejus pasitelkite ir siurbdami grindis: vos penki ar dešimt jums patinkančio eterinio aliejaus lašų, įlašintų į vakuuminį ar dulkėms surinkti skirtą konteinerį, ir jūsų grindų valymas/siurbimas taps kur kas malonesnis bei efektyvesnis.
  • Eteriniai aliejai gali tapti ir natūralia apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių: žinoma, tokiais atvejais eteriniai aliejai turėtų būti maišomi su kitomis medžiagomis, kadangi tiesioginis didelės koncentracijos aliejaus naudojimas galėtų sudirginti odą. Internete galima rasti daugybę įvairių receptų, kuriuos pasitelkę galite pasigaminti natūralią priemonę, padedančią apsisaugoti nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių.
  • Padeda sumažinti jaučiamą įtampą ir nerimą: šiuolaikinis daugelio žmonių gyvenimo ritmas yra labai spartus. Tai neretai sukelia didelę įtampą ir nerimo priepuolius. Tuo tarpu, jei pasitelksite raminančių savybių turinčius eterinius aliejus, kur kas lengviau nusiraminsite ir sumažinsite stresą.
  • Pašalina dūmų kvapą: jei gyvenate aplinkoje, kurioje dažnai rūkoma (ar tiesiog jūsų namuose apsilankė rūkančių svečių), galite pasitelkti eterinius aliejus. Vos keli lašai rozmarinų, arbatmedžio ir eukaliptų eterinio aliejaus padės numalšinti cigarečių dūmų kvapą ir atgaivinti orą.