
Ką reikia žinoti rašant motyvacinį laišką darbdaviui?
Kaip kažkada yra pasakiusi mados guru Coco Chanel „Jūs neturite šanso pirmą įspūdį padaryti antrą kartą“. Nors tai buvo taikoma madai, tą patį galima pritaikyti kiekvienoje gyvenimo situacijoje, tame tarpe ir karjeroje. O savęs pristatymas ir yra motyvacinis laiškas, kurį, pasak įdarbinimo ir personalo atrankų agentūros simplika.lt, rašyti reikia itin apgalvotai.
Rašant motyvacinį laišką darbdaviui, reikia žinoti keletą nedidelių taisyklių ir svarbiausia reikia žinoti, ko jame nerašyti. Motyvacinio laiško pavyzdžių internete galima rasti nemažai, tačiau labai svarbu nekopijuoti, pakeičiant tik savo asmens ir gyvenimo aprašymo duomenis. Motyvacinis laiškas privalo būti unikalus, tik jūsų ir tik apie jus.
Tam, kad motyvacinio laiško tekstas skambėtų sklandžiai, reikėtų laikytis tam tikros struktūros – įžanga, dėstymas ir užbaigimas. Tačiau tai tik estetinis klausimas, visa esmė – turinyje. Štai čia ir yra pats motyvacinio laiško variklis – ką tokio apie save pasakyti, kad padaryti įspūdį ir sudominti darbdavį.
Tiesa, rašant motyvacinį laišką, nereikėtų kurti gražiai skambančių, tačiau su realybe mažai sąsajų turinčių istorijų. Tai, ką pateikiate šiame laiške, turi būti tikra ir atspindėti pačias geriausiais jūsų, kaip darbuotojo savybes bei pasiekimus. Rašant būtina atsižvelgti į sritį, į kurią kandidatuojate, ir motyvaciniame laiške vardinti būtent tuos privalumus bei pasiekimus, susijusius su šia veikla. Darbdaviui svarbu tik tai, ką jūs galite duoti šioje srityje.
Ką daryti, jeigu kandidatuojate į sritį, kuri jums patiems profesine prasme yra nauja, bet manote, jog esate pajėgus imtis šių užduočių? Būtinai parašykite, kokios savybės suteikia jums pasitikėjimo ir kodėl manote, kad esate geresnis kandidatas už kitus. Žinoma, prieš tai atsižvelkite į pateiktus darbdavio reikalavimus, adekvačiai įvertinkite savo galimybes.