
Ką daryti ieškant trumpalaikio darbo?
Trumpalaikis darbas jau nebe naujiena Lietuvoje. Tai puikus variantas studentams atostogų metu ar norintiems išbandyti save naujose pareigose. Laikinai dirbantis darbuotojas turi lygiai tokias pačias socialines garantijas, kaip pastoviai dirbantys darbuotojai. O pasirašius terminuotą darbo sutartį visuomet yra tikimybė, kad darbuotojui ir darbdaviui sutinkant ji bus pratęsta. Patariame, ką daryti, jei nusprendėte, kad trumpalaikis darbas yra jus dominantis variantas.
- Pasiruoškite savo gyvenimo aprašymą
Tiek ieškant trumpalaikio, tiek pastovaus darbo, gyvenimo aprašymas yra pirmasis žingsnis. Jei abejojate, ar jums pavyks parašyti gerą CV, galite kreiptis į šias paslaugas teikiančias agentūras. Jei vis dėlto rašysite patys, nepamirškite paminėti, kad jums priimtinas laikinas įdarbinimas. Taip pat pasirūpinkite motyvaciniu laišku, kuris didina įsidarbinimo tikimybę.
- Ieškokite darbo pasiūlymų
Laikino darbo pasiūlymų ieškokite internete darbo pasiūlymų svetainėse, užimtumo tarnyboje bei pažįstamų tarpe. Kuo daugiau laiko skirsite paieškoms, tuo greičiau rasite tinkamą variantą. Jei dėl laiko stokos ar kitų priežasčių nenorite užsiimti paieškomis patys, galite kreiptis į įdarbinimo paslaugas teikiančias agentūras. Šiuo atveju jūsų gyvenimo aprašymas bus išsiųstas į tinkamas darbovietes, o jums teliks nuvykti į darbo pokalbį su darbdaviu.
- Pasiruoškite darbo pokalbiui
Darbo pokalbis – tai esminis etapas, po kurio darbdavys sprendžia ar jūs tinkamas pareigoms užimti. Prieš vykdami į pokalbį pasidomėkite įmonės veiklos kryptimi ir specifika. Darbo pokalbio metu ne akcentuokite, kad jus domina tik laikinas darbas be galimybės pratęsti darbo sutartį. Darbdavys tai gali suprasti kaip paviršutinišką požiūrį į darbą. Žinoma, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių, darbo sutarties pratęsimas iš jūsų pusės negalimas, apie tai informuokite darbdavį.
Linkime sėkmės darbo paieškose ir sėkmingo įsidarbinimo norimose pareigose!