Interneto puslapių kūrimas kitaip

Jei esate naujas verslas, jums pirmiausia reikia interneto puslapio. Ką daryti? Nuo ko pradėti? Tikriausiai pradžia turėtų būti nuo interneto vardo įsigijimo. Jis kainuoja apie 10-12 eurų. Lieka tik sugalvoti tinkamą ir patikrinti ar niekas anksčiau tokio neužregistravo. Jei įmonės pavadinimas yra trumpas, ne iš trijų žodžių, gal geriausia tiks būtent jis. Jei įmonės pavadinimas yra ilgas, vertėtų pagalvoti apie kiek kitokį prekės ženklą. Tada pasižiūrėti, ar toks interneto vardas (domenas) dar laisvas.

Kai jau įsigyjate interneto puslapio vardą (tai užtrunka kelias minutes), galite pradėti galvoti, ką su juo daryti. Štai keletas variantų.

Peradresavimas į Facebook puslapį

Susikuriate savo Facebook puslapį ir pradedate jame bendrauti su savo vis dar būsimaisiais sekėjais. Juk niekas nenorės sekti tuščio Facebook puslapio. Tada peradresuojate savo turimą interneto vardą į tą Facebook puslapį. Kai žmonės surinks jūsų interneto puslapio vardą, iš karto pateks į jūsų Facebook puslapį. Aišku, šiame socialiniame tinkle pateikite visus reikalingus kontaktus ir informaciją apie jūsų veiklą. Tikrai visi įrankiai yra sukurti ir paruošti. Juos naudoti gali bet kas.

Laikinas interneto puslapis su nemokamomis puslapių kūrimo tarnybomis

Kol nuspręsite ar susitaupysite profesionaliai sukurtam interneto puslapiui, pasinaudokite nemokamomis tinklalapių kūrimo programomis internete. Jų yra tikrai nemažai, bet dėmesio vertos yra tik dvi:

  • Tai Lietuvoje kuriama ir prižiūrima puslapių kūrimo tarnyba, kuria galima greitai ir patogiai susikurti gana profesionaliai atrodantį puslapį. Yra galimybė naudoti savo domeną, bet reikia šiek tiek primokėti už profesionalius įrankius.
  • Kita tarnyba, kuri leidžia naudoti jūsų turimą domeną ir susikurti gana simpatiškas interneto svetaines. Funkcijų gal kiek mažiau, tačiau veikia užtikrintai.

Panašių tarnybų yra gana nemažai, taip pat ir lietuviškų. Jos pritaikytos statinio puslapio kūrimui. El. parduotuvėms naudojami kiti įrankiai.

Šios tarnybos turi vieną gerą funkciją – jos gali nesunkiai sukurti paprastą puslapį su atbuliniu skaičiavimu – kiek laiko liko iki normalaus puslapio paleidimo.

Profesionalaus puslapio kūrimas

Kol ruošiatės interneto puslapio kūrimui, naudokite nemokamus įrankius. Tai gali užtrukti ir keletą mėnesių. Bet visada turėkite omenyje, kad ateina laikas, kai būtina pereiti į aukštesnį lygį. Partizaninio marketingo priemonės tinka tik verslo pradžioje. Paskui reikia užsidirbti tam tikrą reputaciją. Čia padės profesionalai. Pasak skaitmeninės rinkodaros agentūros Taurus Media atstovų, vidutiniškai interneto puslapis kuriamas 4-5 savaites. Teoriškai viską galima padaryti ir greičiau, tačiau smulkmenų derinimas, turinio paruošimas ir sukėlimas paprastai paleidimo laiką prailgina iki mėnesio ar net dar daugiau.

Jei pageidaujama unikalaus dizaino (paprastai pasinaudojama galimybė gatavą dizaino šabloną tiesiog nusipirkti), tinklalapio kūrimas gali užtrukti 2-3 mėnesius. Bet skubėti nėra kur, jei esate pasiruošę laikiną puslapį ir jame po truputį pildote turinį, kurį vėliau per pora valandų galėsite perkelti į naująjį puslapį.

Sėkmės ir kantrybės kuriant jūsų naujojo verslo naują puslapį.