Į ką atkreipti dėmėsį perkant dušo maišytuvą?

Jei anksčiau, prireikus įsigyti vandens maišytuvą, užtekdavo kelioms akimirkoms užsukti į santechnika prekiaujančią parduotuvę ir, apsisukus išeiti su pirkiniu, tai šiandien nuo pastarųjų įvairovės gali apsisukti galva. Prieš priimant sprendimą, kurį įrenginį įsigyti, derėtų konkrečiai įvardinti savo turimus poreikius šio įrenginio atžvilgiu bei pasidomėti galimybėmis, kurias siūlo gamintojai. Juk dušo maišytuvai, kaip ir visa namuose esanti technika, turi tarnauti žmonių poreikiams.

Priklausomai nuo to, kaip yra valdomi, dušo maišytuvai gali būti vienasvirčiai, dviejų rankenėlių, sensoriniai bei termostatiniai. Pastarieji Europoje – jokia naujiena, tačiau mūsų namų ūkiuose pradėti naudoti dar neseniai. Termostatiniai maišytuvai užtikrina vandens temperatūros pastovumą, o tai – itin praktiška bei, savaime supranta, saugumą maudynių metu užtikrinanti techninė ypatybė.

Divertorius – tai prietaisas, skirtas vandens srovės nukreipimui į dušo snapelį bei atvirkščiai. Šių konstrukcijų, priklausomai nuo techninių ypatybių, gali būti įvairių. Geriausiai žinomi bei bene populiariausi dar ir dabar – rankiniai, turintys paprastą ašį. Šių naudojimas nėra itin patogus, o kartais pareikalaujantis net ir nemažų fizinių pastangų. Mat, susidarius vandens spaudimui, perjungti divertorių tampa sunkiau. Modernesniu veikimo principu paremti divertoriai yra kur kas patogesnis, pavyzdžiui, su automatine ašimi. Naudojant šio tipo divertorių, šis, išjungus vandenį, automatiškai persijungia į įprastą padėtį, tai yra vanduo teka pro čiaupo snapelį. Toks sprendimas padeda išvengti ne itin malonių situacijų, kai, kažkam pamiršus perjungti divertorių, vanduo šliūkšeli ant pečių bandant  nusiplauti rankas.

Vienas iš svarbių kriterijų, renkantis vandens maišytuvą – vonios kambario išplanavimas. Pavyzdžiui, jei patalpoje yra tik dušas, galima rinktis maišytuvą be snapelio, o tik su dušo galvute. Tuo tarpu senos statybos daugiabučiuose, kuriuose, taupant erdvę, prie pat vonios yra kriauklė, rekomenduojama rinktis maišytuvą su ilgu snapeliu.

Įprastai dušo maišytuvai parduodami kartu su dušo galvute, laikikliu bei žarna. Tai – greičiausias sprendimas bei garantija, jog vienos detalės gabaritai tik su kitos ar tarpusavyje „nesipjaus“ dizaino atžvilgiu. Aišku, viską galima susikompletuoti ir atskirai, taip sukuriant poreikius kainos, funkcionalumo bei išvaizdos atžvilgiu idealiausiai tenkinantį dušo komplektą. Šioje srityje dirbantys profesionalai tikrai maloniai patars, kokios dalys yra tarpusavyje suderinamos.