Gyvūnų laidojimas – paslaugos, kurios padeda sunkiausiu metu

Gyvūnų laidojimas

Laikai keičiasi – anuomet nemaža dalis augintinius auginančių žmonių kur kas paprasčiau žvelgdavo į augintinio mirtį ir jo laidojimo procesą, mirusį augintinį palaidodami bet kurioje jiems tinkama pasirodžiusioje vietoje. Šiandien tokia praktika yra pažeidžianti įstatymus. Dabar gyvūnų laidojimas turi vykti gyvūnėlių kapinėse, antraip yra taikoma administracinė atsakomybė – trumpiau tariant, skiriama piniginė bauda. Žinoma, kai kurie žmonės dėl to piktinasi, teigdami, kad augintinis nėra žmogus, todėl jo laidojimui šeimininkai turėtų galėti patys pasirinkti tinkamiausią vietą. Tačiau puikiai suprantama, kad toks požiūris prasilenkia su įprastomis visuomenėje priimtomis normomis. Augintinio mirtis nesiskiria nuo žmogaus mirties, todėl natūralu, kad ir gyvūnų laidojimas turėtų būti atliekamas lygiai taip pat – pasirenkant kapo vietą, pasirūpinant karsteliu ir paminklu, ant kurio būtų išgraviruoti ar iškaldinti augintinio inicialai, gimimo ir mirties datos.

Kita vertus, reikėtų pripažinti, kad atsisveikinus su augintiniu šeimininkams būna labai sunku, todėl jie ne visuomet galvoja apie tai, kas yra teisėta. Dėl šios priežasties tokiose situacijose jie vis dar neretai pagalvoja apie bet kurią pasirinktą gyvūno laidojimo vietą. Todėl kiekvieni augintinių šeimininkai turėtų žinoti, kad Vilniuje veikia oficialios gyvūnų kapinės, kuriose ir reikėtų laidoti savo augintinį. Be abejo, šeimininkai gali nežinoti, kur ir kaip reikėtų įsigyti gyvūnui skirtą karstą ar paminklą, tačiau tai nėra sudėtinga, jei pasinaudojama internetu.

Internetinės paieškos sistemos pagalba galite vos per keletą akimirkų rasti šių paslaugų teikėjus. Ir net jei jums visa tai atrodo pakankamai neįprastai, nepamirškite, kad mes gyvename dvidešimt pirmame amžiuje – šiuolaikinėje rinkoje galime rasti bet kokias mums reikalingas paslaugas. Taigi, ne išimtis ir gyvūnų laidojimas, kurį atlieka atitinkamos srities specialistai. Tokiu atveju mirusio augintinio šeimininkams nebereikia patiems eikvoti laiko ir skirti begalės jėgų karsto paieškoms, paminklo gamybai ir kapo duobės kasimui. Visus šiuos darbus gali atlikti pasirinkti specialistai, kurie mirusį gyvūnėlį palaidotų pagal visas taisykles ir su didele pagarba ir atjauta. Tuo tarpu, kai gyvūnas bus palaidotas, taip pat galėsite užsakyti ir kapo priežiūros paslaugas.