Dažniausi mitai, kuriuos girdime apie šildymo įrangą

Kiekvienas iš mūsų namuose nori mėgautis malonia šiluma ir šiltu vandeniu – tai atrodo visiškai savaime suprantami dalykai. Visgi, jei laukia remontas ar naujo būsto įrengimas, tiek renkantis bei montuojant radiatorius, tiek galvojant apie vandens šildytuvo įsigijimą, kyla nemažai klausimų. Kaip ir galima tikėtis, nemaža dalis girdimos informacijos dažnu atveju neatitinka realybės. Išskyrėme pagrindinius mitus, susijusius su vandens šildytuvais ir radiatoriaus – jei nustosite jais tikėti, pasirinkimo procesas klostysis gerokai sklandžiau.

Radiatorių medžiagų pasirinkimas yra ypatingai mažas

Šiuo metu prekyboje dominuoja trijų skirtingų medžiagų radiatoriai – galbūt skaičius ir neatrodo didelis, tačiau iš esmės jie pasižymi kiek skirtingais privalumais. Aliuminiai gaminiai yra nebrangūs, lengvai prižiūrimi ir gerai spinduliuojantys šilumą, plieniniai – tvirti, universalūs ir taip pat pakankamai gerai skleidžiantys šilumą, tuo tarpu iš ketaus pagaminti modeliai ilgai išlaiko šilumą ir stebina ilgaamžiškumu. Tikriausiai sutiksite, kad pasirinkti tikrai yra iš ko.

Radiatorius būtina tvirtinti po langais

Šis teiginys iš dalies yra teisingas, kadangi šiuos gaminius reikia statyti tose vietose, kuriose šilumos nuostolis yra didžiausias – tuomet šaltas oras iš karto yra sušildomas ir temperatūra patalpoje gali pasiskirstyti tolygiau. Visgi, jei namas yra naujas ir šilumos nuostoliai labai menki, šia taisykle galima nebesivadovauti ir statyti radiatorius ten, kur Jums atrodo patogiausia.

Tam, kad kambaryje būtų šilta, reikia kuo didesnio radiatoriaus

Radiatoriaus dydis tikrai nėra esminis pasirinkimo kriterijus norint gyventi šiltuose namuose – daug svarbiau atsižvelgti į jo galingumą. Tačiau ir tuomet nereikėtų rinktis paties galingiausio varianto: šią charakteristiką patartina apskaičiuoti atsižvelgiant į konkrečios patalpos kvadratūrą. Jei namas yra naujos statybos ir pasižymi gera šilumos izoliacija, vienam kvadratiniam metrui reikės 60W galios, o jeigu būstas senesnis, jam priskirkite 100W galios. Tuo tarpu gyvenantiems daugiabutyje, reikės išsiaiškinti, kokias sąlygas pateikia namui energiją teikianti įmonė – priešingu atveju išbalansuosite visą sistemą. Spauskite čia, jei norite apžiūrėti įvairaus galingumo centrinio šildymo radiatorius.

Kuo didesnis bus vandens šildytuvas – tuo geriau

Taip, iš esmės turėdami didesnės talpos vandens šildytuvą, vienu kartu galėsite pašildyti didesnį vandens kiekį ir taip mėgausitės didesniu komfortu. Visgi, reikėtų pagalvoti apie savo šeimos poreikius – jei didžiosios pašildyto vandens dalies taip ir neišnaudosite, vargu, ar toks pasirinkimas bus labai ekonomiškas. Kasdieniam vandens naudojimui dažniausiai pasirenkami ne mažesni kaip 100 litrų vandens šildytuvai, tačiau tikslūs skaičiai priklauso tik nuo Jūsų suvartojamų kiekių – nesuklysite, jei vietoj didžiausio rinksitės optimaliausią variantą.

Pats brangiausias vandens šildytuvas yra pats kokybiškiausias

Tai – vis dar labai gajus mitas, kuris toli gražu neatitinka realybės. Šių prietaisų kaina priklauso nuo dydžio, tipo ir funkcionalumo, tačiau šiuo atveju ypatingai svarbu atsižvelgti į tai, ko reikia būtent Jums. Pavyzdžiui, jei vanduo reikalingas tik viename taške ir jo poreikis nėra nuolatinis, tikrai nėra prasmės investuoti į patį didžiausią tūrinį įrenginį – tokiu atveju pilnai pakanka gerokai paprastesnių ir ekonomiškesnių momentinių modelių. Panašių situacijų gali būti ir daugiau, tad rinkdamiesi visuomet pagalvokite, ko reikia Jums ir tik tuomet lyginkite skirtingų modelių kainas. Plačią vandens šildytuvų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia juos įsigysite palankiomis sąlygomis.

Įsidėmėję šią informaciją, malonia kambarių ir vandens temperatūra mėgausitės be jokių papildomų rūpesčių. Šių gaminių asortimentas šiuo metu yra ganėtinai įvairus, taigi bet kuriuo atveju atrasite tokius, kurie tinka būtent Jums.