Darbo pasiulymai Lietuvoje

Darbo paieškos reikalauja laiko ir pastangų

Darbo paieškos ne vienam žmogui tampa tikrų tikriausiu iššūkiu, kuriam įveikti tenka skirti daug dėmesio, laiko ir pastangų. Ir nors didžioji dalis darbo paieškų yra pakankamai sudėtingos bei ilgos, vis dėlto tinkamas pasiruošimas ir žinojimas, kokius sprendimus reikėtų priimti, gali palengvinti visą procesą.

Būkite pasiruošę ilgesnei kelionei

Nors galite nenorėti to girdėti, tačiau darbo paieškos reikalauja laiko. Norint atrasti tinkamus darbo pasiūlymus kartais tenka pralaukti ne vieną mėnesį – jau nekalbant apie darbo pokalbius, kuriuose tenka dalyvauti. Nors darbo pasiūlymai Lietuvoje pasižymi labai didele įvairove ir didžiuliu asortimentu, tai savaime neužtikrina greito svajonių darbo atradimo. Todėl turite psichologiškai save nuteikti, kad tai gali tapti ilga kelione. Tačiau kiekviena kelionė turi savo pabaigą, todėl ir savo svajonių darbą galiausiai jūs tikrai atrasite.

Supraskite, kodėl jūs esate tinkami

Kiekvienas darbas yra labai skirtingas, todėl skiriasi ir darbdavių darbuotojams keliami reikalavimai. Dėl šios priežasties jūs iš anksto turėtumėte savęs paklausti, kodėl jūs esate tinkami vienai ar kitai jus sudominusiai darbo vietai. Jei jūs manote, kad vis dėlto jūsų turimos savybės nėra tinkamos konkrečiam darbui, geriau ieškokite toliau. Jūsų patirtis ir žinios bėgant laikui didės, tačiau jūsų asmenybė, charakteris, būdas ir požiūris į darbą vargu ar pasikeis, todėl geriausia būti visiškai tikriems, kad esate tinkami konkrečiai pozicijai.

Atlikite informacijos paiešką

Nepaisant to, ar jūsų ieškomas darbas yra Vilniuje, ar jus domina darbas Marijampolėje – labai svarbu, kad prieš vykdami į darbo pokalbį jūs pasidomėtumėte konkrečia įmone, kurioje jūs norėtumėte įsidarbinti. Visų pirma peržiūrėkite ir įsigilinkite į darbo skelbimą, kurį radote internete. Tuomet apsilankykite įmonės internetiniame tinklalapyje, „Facebook“ puslapyje, „LinkedIn“ profilyje ir kitose internete esančiose vietose, kuriose galite rasti daugiau naudingos informacijos apie įmonę. Visa tai jums turėtų padėti lengviau susipažinti su konkrečia įmone ir būti tinkamai pasiruošusiems pirmajam darbo pokalbiui.

Darbas Marijampoleje

Skirkite laiko gyvenimo aprašymui

Jūsų gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas iki šiol vaidina svarbų vaidmenį siekiant sulaukti teigiamo potencialių darbdavių atsakymo. Todėl prieš kandidatuodami į vieną ar kitą jūsų pasirinktą darbo vietą, turėtumėte pakankamai laiko ir dėmesio skirti savo gyvenimo aprašymo (CV) suformavimui. Kai kurios darbovietės iš kandidatų reikalauja pateikti ir savo motyvacinį laišką, todėl jei jo prireiks ir jums, turėtumėte pastarąjį sudaryti atsižvelgdami į konkrečios darbovietės keliamus reikalavimus.

Elkitės profesionaliai

Jei jūs būsite pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį, turite elgtis labai profesionaliai ir potencialiam darbdaviui parodyti savo svarbiausias teigiamas savybes. Taip pat turėtumėte aiškiai išdėstyti savo pasiekimus. Tai gali tapti lemiamu veiksniu priimant sprendimą dėl jūsų kandidatūros. Žinoma, pasiruošimas visuomet reikalauja laiko, todėl neskubėkite ir pasidomėkite, kokius pagrindinius klausimus dažniausiai užduoda potencialūs darbdaviai darbo pokalbio metu.

Žinokite savo lūkesčius

Geras darbdavys visuomet pasiteiraus savo potencialaus darbuotojo apie tai, kokie yra jo pagrindiniai lūkesčiai ir ko jis iš tikrųjų tikėtųsi įsidarbinęs konkrečioje įmonėje. Tai reiškia, kad jūs iš anksto taip pat turėtumėte būti gerai apsvarstę šį svarbų klausimą. Jei jūs drąsiai ir tvirtai išdėstysite, ko jūs tikitės ir kokie yra jūsų lūkesčiai, potencialus darbdavys į jus žvelgs gerokai rimčiau ir gali jums jausti daug didesnį palankumą. Taip pat jūs visuomet turėtumėte būti atviri – jokiu būdu neslėpkite svarbios informacijos (ypač, jei dalį jos potencialus darbdavys gali surasti naudodamasis internetu). Jei būsite atviri – atrodysite patikimesni.