Bėgeliai: rinkitės kokybę ir funkcionalumą

Kokybiški, patogūs ir funkcionalūs namų baldai sunkiai įsivaizduojami be kokybiškos baldų furnitūros. Šios iš pirmo žvilgsnio nepastebimos ir, rodos, visai nereikšmingos detalės turi didelę įtaką baldų ilgaamžiškumui. Šį kartą apie bėgelius.

Stalčiai yra ta baldų rūšis, kurią rasite bet kuriuose namuose. Jie reikalingi virtuvės baldams, vaikų ar darbo kambariui ar net miegamajame. Juk sunku įsivaizduoti miegojimui skirtą erdvę be patogios spintelės prie lovos. Tačiau jos nepatogūs stalčiai, kurie nuolat stringa ir girgžda išties nesuteiks komforto nei jums, nei  šalia miegančiajam. Ką daryti, kad išvengtumėte tokių nepatogumų?

Baldų furnitūros gamintojai ir prekybininkai teigia, jog bet kokios spintelės stalčių šonai reikalauja kokybiškų bėgelių, nes stalčiai – tai ne tik paprasta dėžutė ant bėgelių. Bėgeliai yra pagrindiniai stalčių šonų laikikliai. Todėl sklandžiam stalčių darinėjimui be galo svarbu tinkamai parinkti bėgeliai. Specialistai pasakoja, jog tikrai nesuklysite pasirinkdami guolinius bėgelius. Tereikia gerai išstudijuoti papildomas jų funkcijas: švelnų pritraukimą bei pilną ištraukimą. Švelnus pritraukimas užtikrins triukšmingo uždarymo garso išvengimą. Taip  nutinka todėl, jog stalčiai neatšoka nuo galinės sienelės. Pilnas ištraukimas leidžia pilnai, vadinasi, patogiai atidaryti visą varstomą stalčiaus dalį. Taip jums bus patogu pasiekti ar sudėti norimus daiktus.

Jeigu stalčius naudojate itin dažnai, tačiau vis tiek norite sutaupyti, rinkitės ritininius bėgelius. Jie gali būti pilno arba dalinio ištraukimo. Tačiau verta žinoti, jog trokštantiems maksimalaus komforto, šie bėgeliai nesuteiks tokio tylaus ir sklandaus stalčių darinėjimo, kaip guoliniai bėgeliai. Ritininiai bėgeliai gali būti puiki išeitis rečiau darinėjamiems stalčiams.

Prekiaujantys baldų furnitūra prekybininkai teigia, jog jų prekybos vietose ar internetinėse parduotuvėse visuomet turėsite galimybę pasirinkti bėgelius pagal kategoriją, uždarymo būdą, ilgį ar prekinį ženklą. Mes, tuo tarpu, užakcentuosime, jog bėgeliai su švelniu pritraukimu garantuos tylų ir sklandų stalčių darinėjimą, atmetimo funkciją turintys bėgeliai leis stalčius atidaryti lengvu paspaudimu, pilno ištraukimo bėgeliai stalčius atidarys maksimaliai.

Pirkėjai pastebi, jog taip pačiai atrodančių spintelių kaina dažnai skiriasi. Žinokite, tai – dėl bėgelių. Jų kokybė ir garsus gamintojo ženklas gali gerokai koreguoti kainą. Plokštės gabalas, reikalingas stalčiui pagaminti, kaunuoja kur kas mažiau nei kokybiški bėgeliai ir hidraulinis stalčiaus stabdymo mechanizmas.

Jeigu manote, jog jūsų baldams reikalingi ypatingi, nestandartiniai bėgeliai, kreipkitės į profesionalus. Visoje Lietuvoje garsi baldų furnitūros gamybos ir prekybos įmonė „Joldija“ teigia, jog jie ne tik pagamins bet kokią furnitūrą pagal individualų užsakymą, bet ir saugiai ją supakuos. Vadinasi, galėsite būti tikri, jog gaminys jūsų namus pasiesk saugus ir niekaip nepažeistas.