Be kompiuterio gyventi neįmanoma?
Toks drąsus pavadinimas ne veltui. Juk kiekvienoje taisyklėje, teorijoje ieškome išimties, galima jų rasti ir čia. Tačiau apie tai, koks svarbus kompiuteris yra šių laikų gyvenime, tiek darbui, tiek ir laisvalaikiui, nepaneigs niekas. Turbūt neabejodami galime teigti, jog būtent kompiuterizacija ir vėliau internetas pakėlė pasaulio ekonomiką į naują lygį, padarė verslus gerokai našesnius, sutaupė labai daug įvairiausių resursų, nuo žmonių darbų, iki medžių, reikalingų popieriui gaminti, galų sukūrė begales naujų, iki tol neegzistavusių darbo vietų ir profesijų. Dabar vis daugiau žmonių savo tiesioginiame darbe neišvengia darbo su kompiuteriu. Neatsiejamas šis įrenginys ir su laisvalaikiu – filmai, televizija, vaizdo klipai, muzika, žaidimai, bendravimas, beribiai informacijos klodai – viskas pasiekiama būtent kompiuterių pagalba.
Nieko keisto, kad tokiame pasaulyje turime ir didžiulę kompiuterių įvairovę. Dabar jie pagrindine skirstomi į du tipus – tai stalo, arba stacionarieji kompiuteriai, ir nešiojamieji. Vis labiau populiarėja ir planšetiniai, tačiau pilnai atstoti patogaus kompiuterio darbui jie negali. Apie tai, kiek vien Lietuvoje skirtingų kompiuterių tipų, techninių parametrų, net dizainų galima įsigyti verta pasižiūrėti https://www.b-a.eu/c2026/Kompiuteriai. Kaip matome, pasirinkime turime bent tūkstantį skirtingų variantų. O šiais laikais ir daugelį išmaniųjų telefonų galima taip pat vadinti kompiuteriais – jų pagalba ir skaitome bei rašome elektroninius laiškus, ir rengiame vaizdo konferencijas, rašome straipsnius ar analizuojame įmonės veiklos statistinius duomenis.
Įdomu ir tai, kad tokiame techniniame ir išmaniame pasaulyje patarimai apie tai, kokį kompiuterį reiktų pirkti, nelabai aktualūs. Tiesiog daugelis jau iš anksto žino poreikius ir puikiai nujaučia, ko būtent jam reikia. Tad dažniausiai specialistai sulaukia klausimų, labiau susijusių su konkrečių gamintojų kompiuterių savybėmis, galimybėmis keisti tam tikras jų dalis norint personalizuoti techninę dalį ar garantijos subtilybes. Retas kuris kompiuterio pirkėjas šiais laikais konsultantui užduoda klausimą apie tai, kokį kompiuterį geriau pasirinkti – stalinį ar nešiojamąjį. Tiesa, labiau prie pramogų ir laisvalaikio praleidimo kompiuterio pagalba pripratęs jaunimas dažniausiai renkasi nešiojamus kompiuterius ir vėliau, kai tenka su jais pradėti rimčiau dirbti, nusivilia. Net ir paprasti darbai, kaip elektroninių laiškų rašymas, atsakymai į užklausas trunka nuo keliolikos ir keliasdešimties procentų greičiau tuo atveju, kai darbui naudojamas patogesnis stalinis kompiuteris. Na, šioje vietoje galima įdarbinti į nešiojamąjį, papildomai naudojant prie jo prijungtą pelę, klaviatūrą, neretai – ir kur kas patogesnį monitorių. Ne veltui biuruose dirbama su stacionariais, o ne nešiojamais kompiuteriais.
Prieš perkant kompiuterį gana svarbu įsivertinti ir jūsų poreikius. Dažniausiai išnaudojame labai nedaug kompiuterio resursų, tad pirkti naujus, brangius ir galingus būna tiesiog neverta. Kita vertus, žaidimų mėgėjai dažniausiai išleidžia tris ar keturis kartus daugiau naujam kompiuteriui, nei modernus biuras. Tai natūralu – žaidimai reikalauja be galo daug resursų, nepalyginimai daugiau nei įprastas sąskaitų rašymas, elektroninių laiškų atsakinėjimas ar finansų balansų skaičiavimas. Tad kiekvienu atveju reiktų pasirinkti tinkamai, kad ir nereikėtų permokėti, bet ir darbas ar poilsis būtų malonus.