Baidarėmis Vilnele – orientuota į ekstremalus

baidariu nuomaBaidarės – ramus, bet aktyvus poilsio variantas Lietuvos upėse. Neturėtų būti išimtimi ir baidarių nuoma Vilniuje, tačiau ramiu plaukimu galima vadinti tik pasiirstymą Nerimi, kuri plati, ganėtinai rami ir be didesnių kliūčių, nors seklumų ir netrūksta, ypač toje dalyje, kurioje neplaukioja laivai. Tačiau visai kitaip reikėtų kalbėti apie baidares Vilnele – tai iš tiesų iššūkis.

Baidarės Vilnele verčia plaukiančiuosius nesnausti, dairytis ir numatyti kelis žingsnius į priekį. Ne, tai tikrai ne tas pats, kas „raftingas“ (plaukimas baidare kalnų upėmis), tačiau aplink Vilnių tai iš tiesų ekstremalesnis, daugiau pastangų, jėgų ir ištvermės reikalaujantis plaukimas baidarėmis. Jaučiate turį pakankamai patirties ir jėgų? Išmėginkite save.

Baidarių nuoma Vilniuje dažniausiai siūlo būtent dvi upes – Vilnelę ir Nerį, tad jei svarstote, kurią pasirinkti, Jums reikėtų įvertinti būtent sudėtingumą. Neris bus paprastesnė, leis geriau atsipalaiduoti, pailsėti, o Vilnelė tikrai nuvis visas mintis į šalį ir privers pamankštinti savo raumenis. Tad pradėkite būtent nuo to.

Žinoma, tiems, kurie jau yra plaukę viena ar kita upe parankiau būtų rinktas tą, kurios dar nėra tekę išmėginti. Taip patirsite naujų įspūdžių, susipažinsite su skirtingomis miesto vietomis. Dar viena išeitis – Vokė. Ji taip pat laikoma ekstremalia, tačiau daugumos plaukusiųjų atsiliepimai panašūs – nuobodi, negraži, nepatraukli. Čia yra įrengta speciali trasa ekstremalaus plaukimo entuziastams, tačiau vien tik dėl to rinktis Vokę – tikrai ne pats geriausias variantas.

Mėgautis šia vasariška pramoga, kuri suteikia daugybę malonių įspūdžių ir prisiminimų darosi kone tradicija daugumai. Baidarių nuoma Vilniuje vilioja turinčius mažai laisvo laiko, tačiau baidares Vilnele išmėgina ir atvykėliai iš kitų miestų, nes ši upė iš tiesų turi kuo sudominti, vien ko vertos praplaukiamos vietos: industrinis Naujosios Vilnios mikrorajonas, tuoj pat įplaukiama į Pavilnio regioninį parką, kuriame visoje šalyje garsi Pučkorių atodanga, Belmonto kriokliai, o netoliese jau ir Užupio respublika, UNESCO saugumas Vilniaus senamiestis ir daugumos maršrutų pabaiga – Neris, kuria tenka paplaukti keletą šimtų metrų nuo santakos.