Automobilio alyvos keitimas

Auto servisas Mazeikiuose

Automobilių savininkai labai dažnai klausinėja, kada turėtų būti keičiama automobilių alyva. Šiame straipsnyje pasistengsime trumpai pakalbėti apie tai, kokį poveikį automobilio varikliui turi alyva, ir aptarsime priežastis, dėl kurių ji turėtų būti keičiama reguliariai. Kuo daugiau informacijos apie tinkamą automobilių priežiūrą turės kiekvienas vairuotojas, tuo ilgesnio transporto priemonės tarnavimo laiko galima tikėtis.

Varikliui naudojama alyva atlieka tris pagrindines funkcijas. Automobilio variklis yra sudarytas iš judančių dalių. Kai važiuojate, daugelis iš jų sąveikauja vienos su kitomis. Pirminė alyvos paskirtis yra sutepti tokias dalis, ir apsaugoti variklį nuo neefektyvaus darbo bei perkaitimo. Kitu atveju variklio sudedamosios dalys galėtų labai greitai viena kitą sugadinti.

Antrasis svarbus darbas, kurį atlieka automobilių alyva, yra karščio pernešimas. Automobilio variklio veikimo mechanizmas sukuria aukštą temperatūrą. Alyvos pagalba dalis jos „sugeriama“ ir pernešama toliau nuo cilindrų. Trečioji paskirtis yra pernešti variklio veikimo metu išsiskiriančius chemikalus. Tarp jų yra silicio oksidas ir daugybė įvairių rūgščių. Jei tokios cheminės medžiagos pasiliktų cilindruose, jos įtakotų prastą variklio veikimą.

Bėgant laikui, alyva užsiteršia. Taip nutinka dėl to, kad ji cirkuliuoja važiuojant tūkstančius kilometrų. Jos klampumas palaipsniui prastėja, o pašalinių dalelių, tokių kaip suodžiai, metalas ir kt., lygis didėja. Abu šie veiksniai reikalauja, kad variklio dalys būtų tinkamai suteptos. Be to, purvas ir sumažėjęs klampumas neleidžia tinkamai pernešti karščio ir susidariusių cheminių medžiagų kuo toliau nuo degimo kamerų.

Jei tinkamu metu nepakeisite alyvos, joje atsiras daug nuosėdų kupina ir ji pavirs į dumblą panašia mase. Tai tikrai neužtikrins tinkamos judančių variklio dalių apsaugos. Taigi, turėtumėte žinoti, kada ją reikia keisti. Paprastai mineralinė automobilių alyva turėtų būti keičiama tada, kai transporto priemonė nuvažiuoja nuo 6 000 iki 10 000 km. Jei naudojama pusiau sintetinė alyva, ją galima keisti ir rečiau, t.y. kas 8 000 – 12 000 km. O naudojant sintetinę – pakanka keisti kas 15 000 km. Kaip matote, viskas priklauso nuo naudojamos alyvos rūšies ir, žinoma, nuo jūsų transporto priemonės. Tiesiog nepamirškite reguliariai tikrinti savo automobilio. Tam gali puikiai pasitarnauti auto servisas Mazeikiuose.