Ar lytinio akto metu jaučiatės saugūs?

Prezervatyvai.net

Nors apie lytinį gyvenimą kalbama pakankamai retai, vis dėlto negalime ignoruoti fakto, kad tai yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis. Todėl būtina žinoti ne tik visas lytinio gyvenimo subtilybes, tačiau ir tai, kaip reikėtų tinkamai bei efektyviai apsaugoti tiek save, tiek ir savo antrąją pusę. Žinoma, galite manyti apie saugų lytinį gyvenimą žinantys viską, tačiau ar tikrai kiekvieno lytinio akto metu paisote visų reikalavimų? Ar tikrai jaučiatės tokie saugūs? Deja, bet kur kas dažniau susiduriama su begale klaidų, kurios gali nulemti tiek didesnę lytiniu keliu plintančių ligų riziką, tiek ir padidinti nepageidaujamo nėštumo tikimybę. Todėl įvardinsime bent kelis aktualius aspektus, apie kuriuos turėtų žinoti kiekvienas suaugęs žmogus.

Net jei pasitikite savo antrąja puse ir esate tikri, kad neužsikrėsite jokiomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis, mylėdamiesi naudokite prezervatyvą. Tokiu atveju išvengsite nepageidaujamo nėštumo. Be to, nepamirškite ir dar vienos svarbios detalės. Nereikėtų manyti, kad lytiniu keliu plintančiomis ligomis galima užsikrėsti tik lytinio akto metu – kai kuriomis ligomis galima užsikrėsti paprasčiausiai apsilankius viešajame tualete, o tai reiškia, kad jei reguliariai nesilankote pas gydytojus ir neatliekate atitinkamų tyrimų, nei jūs, nei jūsų partneris negalite žinoti ar nesate užsikrėtę tam tikromis lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Todėl tai tampa dar viena svarbia priežastimi dėl kurios lytinio akto metu reikėtų naudoti prezervatyvą.

Be abejo, net ir iš pirmo žvilgsnio tokia elementari ir paprasta priemonė kaip prezervatyvas turėtų būti naudojama labai atsakingai ir atsižvelgiant į visas specialistų rekomendacijas. Pavyzdžiui, užmautame prezervatyve neturėtų būti palikta oro. Taip pat niekuomet vienu metu negalima naudoti dviejų prezervatyvų – tai gali jį pažeisti. Be to, prezervatyvą reikėtų užmauti prieš pradedant lytinį aktą ir jokiu būdu ne jį įpusėjus. Tokių ir panašių patarimų yra dar ne vienas ir ne du. Todėl norint, kad lytinis aktas būtų saugus, visuomet reikėtų vadovautis logika ir sveiku protu. Jei kiekvienas aktyvų lytinį gyvenimą gyvenantis žmogus elgsis atsakingai, tuomet mažės lytiniu keliu plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo tikimybė.

Specializuota internetinė prezervatyvų parduotuvė Prezervatyvai.net