3 pasirinkimai, kai norite gyventi nuosavame name

Parduodami sklypai Klaipedoje

Jei svarstote apie galimybę iš daugiabučio persikelti į nuosavą namą, šalia kurio būtų ir nuosavos žemės plotelis, turbūt neapsisprendžiate nuo ko reikėtų pradėti ir kurį variantą būtų tinkamiausia pasirinkti. Tokiu atveju turite tris galimybes, apie kurias verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

  1. Pilnai įrengtas nuosavas namas. Tai vienas iš pačių paprasčiausių ir daugiausiai laiko sutaupančių pasirinkimų, tačiau jis taip pat dažniausiai yra ir brangiausias. Žinoma, didesnė kaina nėra vienintelis minusas. Kiekvienas vartotojas, kuris planuoja pasirinkti pastarąjį variantą, turėtų suprasti, kad pilnai įrengtas nuosavas namas gali nevisai atitikti keliamus reikalavimus, o tai reiškia, kad tuomet tektų susitaikyti su esama padėtimi arba atlikti namo koregavimo darbus, kurie neretai reikalauja didelių investicijų.
  2. Nuosavas namas su daline apdaila. Dar vienas labai dažnai pasitaikantis pasirinkimas. Jei įvertintumėte dabartinę nekilnojamojo turto rinką, pastebėtumėte, kad labai didelė dalis nuosavų namų yra tik su daline apdaila. Tokiais atvejais NT objektai kainuoja pigiau, tačiau naujajam namo savininkui tenka pačiam pasirūpinti pilnu namo vidaus įrengimu. Tai reikalauja papildomų išlaidų, tačiau nepaisant to, vartotojai neretai yra linkę pasirinkti būtent pastarąjį variantą, nes kai kuriais atvejais bendra galutinė išlaidų suma būna mažesnė nei įsigyjant įrengtą nuosavą namą.
  3. Nuosavo namo statymas. Vienas iš populiariausių sprendimų. Žinoma, tokiu atveju vartotojams tenka pasirūpinti ne tik namo statyba, tačiau ir sklypo įsigijimu. Ir nors galite manyti, kad tuomet atsiras daugiau rūpesčių ir išlaidų, vis dėlto įprastai pastarasis variantas pasižymi mažiausiomis investicijomis. Kaip bebūtų, pirmiausia reikėtų atminti, kad sklypo kaina tiesiogiai priklauso ir nuo miesto, pvz., parduodami sklypai Klaipėdoje įprastai atsieina pigiau nei sostinėje. Tą patį galima pasakyti ir apie namo statymui tenkančias išlaidas. Be abejo, nuosavo namo statymas reikalauja daugiau laiko ir didesnių pastangų, kadangi statybos eigoje būtina atlikti kur kas daugiau skirtingų veiksmų, kol galiausiai pasiekiamas galutinis rezultatas. Tačiau tokiu atveju sumažinamos bendros išlaidos ir taip pat namas būna statomas atsižvelgiant į konkrečius vartotojo poreikius.